×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
5. augusts, 2012
Drukāt

Atlaides pacienta iemaksām

Foto-Timurs SubhankulovsFoto-Timurs Subhankulovs

“Kaimiņienei, 80 gadus vecai bijušai medicīnas darbiniecei, vēl padomju laikā izsniedza izziņu, ka nav jāmaksā par ārstēšanos slimnīcā. Pirms dažiem gadiem viņai Rēzeknes slimnīcā iedeva tikai 50 % atlaidi. Tagad 12 dienas ārstējās slimnīcā, un viņai izrakstīja rēķinu par visu summu! Vai tas ir pareizi?” 
Elizabete Vanaga Rēzeknes novadā

 

Latvijā jau sen vairs nedarbojas svešas, turklāt neeksistējošas valsts normatīvie akti un kārtība. Daudzas tolaik izsniegtas izziņas mūsdienās noder galvenokārt piemiņai par aizgājušajiem gadiem.

Jūsu kaimiņieni no pacienta iemaksas stacionārā var atbrīvot, ja viņai ir dokuments, kas apliecina politiski represētās personas, Nacionālās pretošanās kustības dalībnieka vai Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidācijā cietušās personas statusu. Nemaksā arī I grupas invalīdi, tuberkulozes slimnieki un pacienti, kuriem veic izmeklējumus tuberkulozes noteikšanai, psihiski slimas personas, saņemot psihiatrisko ārstēšanu, un pacienti, saņemot hroniskās hemodialīzes, hemodiafiltrācijas un peritoneālās dialīzes procedūras visā ārstēšanās laikā. Atbrīvoto kategorijā ir arī pacienti konkrētu infekcijas slimību gadījumos.

Par ārstēšanos slimnīcā nav jāmaksā trūcīgajām personām, kuras par tādām atzītas saskaņā ar normatīvajiem aktiem. No pacienta iemaksas atbrīvotas arī personas, kam ienākumi uz katru ģimenes locekli vai atsevišķi dzīvojošu pēdējo trīs mēnešu laikā nepārsniedz 120 latu mēnesī un to apliecina pašvaldības sociālā dienesta izsniegta izziņa. Atbrīvojums ir arī valsts sociālās aprūpes centru un pašvaldību pansionātu aprūpē esošajiem.

 

Ja viena kalendārā gada laikā veiktās pacientu iemaksas sasniegušas 400 latu, un slimnieks, uzrādot maksājumus apliecinošus dokumentus, ir saņēmis atbrīvojumu Veselības norēķinu centra teritoriālajā nodaļā, arī tad par ārstniecības pakalpojumiem vairs nav jāmaksā.

 

Pacienta iemaksu kopsummā ņem vērā samaksāto veselības centros, ārstu praksēs, slimnīcās, ieskaitot arī pacientu iemaksu par diagnostiskajiem izmeklējumiem ambulatori un dienas stacionārā.

Vēl 50 % atlaidi no pacienta iemaksas var saņemt, ja ģimenes ienākumi uz katru ģimenes locekli vai atsevišķi dzīvojošas personas ienākumi pēdējo trīs mēnešu laikā nepārsniedz 150 latu mēnesī, un to apliecina pašvaldības sociālā dienesta izsniegta izziņa.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+