×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
29. jūlijs, 2012
Drukāt

Atlaidīs daļu nodokļu parādu

Foto - LETAFoto - LETA

Līdz noteiktajam laikam samaksājot nodokļu parādu un 10 procentus no aprēķinātās soda naudas par kavētajiem maksājumiem, Valsts ieņēmumu dienests (VID) nodzēsīs atlikušos 90 nokavējuma un soda procentus.

Tā pagājušajā nedēļā lēma Saeima, trešajā, galīgajā lasījumā pieņemot Nodokļu atbalsta pasākuma likumu.

Soda procentu atlaides skartu iedzīvotāju ienākuma nodokli, uzņēmumu ienākuma nodokli, pievienotās vērtības nodokli, akcīzes nodokli, muitas nodokļus un tiem līdzvērtīgus, kas ieviesti ar kopējo lauksaimniecības politiku vai īpašu režīmu, kurš attiecas uz atsevišķām lauksaimniecības ražojumu pārstrādes precēm, valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas, dabas resursu nodokli un nekustamā īpašuma nodokli.

Atkarībā no parādu lieluma nodokļu samaksas termiņš tiek pagarināts līdz pat pieciem gadiem – līdz šim noteiktā pusotra gada vietā.

 

Likumā noteikts, ka uz šādām atlaidēm varētu cerēt finanšu grūtībās nonākušās personas, kurām parādi radušies līdz 2011. gada 1. septembrim. Sākotnēji bija iecerēts, ka šādas atlaides skartu tos nodokļu parādus, kuri radušies līdz 2010. gada 1. septembrim. Bet Saeima tā nevarējusi noteikt, tāpēc ka likums nav bijis saskaņots ar Eiropas Komisiju.

Šā likuma izpratnē par grūtībās nonākušajām personām uzskata tādus saimnieciskās darbības veicējus, kuru zaudējumi pārsniedz pusi no pamatkapitāla; pēdējo 12 mēnešu laikā (pirms lūguma piešķirt atlaidi iesniegšanas datuma) zaudējumi pārsniedz ceturto daļu no pamatkapitāla. Atlaides varētu prasīt arī tāds saimnieciskās darbības veicējs, kuram tiesa pasludinājusi maksātnespēju vai sākts ārpustiesas tiesiskās aizsardzības process.

VID vēsta, ka uz atbalstu var pretendēt aptuveni 110 000 nodokļu maksātāju. Pēc Finanšu ministrijas ziņām, 2011. gada 1. janvārī nodokļu parādu kopējā summa sasniedza 903,831 miljonu latu, no tiem aptuveni piekto daļu jeb 174,422 miljoni latu bija aprēķināti par nodokļu maksājumu kavēšanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+