×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
1. novembris, 2012
Drukāt

Atlaidīs direktori, kura bērnudārzā nelikumīgi pieņēmusi bērnus

Foto - LETAFoto - LETA

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentā sagatavots rīkojums par darba attiecību pārtraukšanu ar Rīgas 49.pirmsskolas izglītības iestādes direktori Īriju Bērziņu, jo viņas vadītajā bērnudārzā ilgstoši bez jebkāda pamatojuma pieņemti vismaz 33 bērni.

Pārkāpumi konstatēti 17.oktobrī, 23.oktobrī sagatavots rīkojums, kuru Bērziņa jau ir parakstījusi, savukārt 30.oktobrī saņemts arī Izglītības un zinātnes ministrijas saskaņojums. Rīgas domes lēmuma projekts šodien atbalstīts Izglītības, kultūras un sporta komitejā, bet gala lēmums tiks pieņemts domes sēdē.

Kā ziņots, reaģējot uz anonīmu iesniegumu, departamenta darbinieki 17.oktobrī Rīgas 49.pirmsskolas izglītības iestādē veica pārbaudes, kurās konstatēts, ka bērnudārzā bez jebkāda oficiāla pamatojuma atrodas 33 bērni. Bērziņa nav spējusi sniegt paskaidrojumu, kā bērni pieņemti izglītības iestādē, – viņa stāstījusi, ka notikušas sarunas ar vecākiem. Vecāki visus norēķinus, piemēram, par bērnu ēdināšanu, veikuši skaidrā naudā. Atsevišķos gadījumos oficiāli pieņemta bērna vietā bērnudārzu apmeklējis cits mazulis.

“Neviena no šīm darbībām neietilpa absolūti nekādos rāmjos,” uzsvēra departamenta direktors Guntis Helmanis. Bērnudārza direktore šādas darbības veikusi vismaz divu gadu garumā, bet tagad atzinusi, ka rīkojusies pretlikumīgi un to nožēlo.

Helmanis norādīja, ka nelegālos bērnudārzniekus Rīgas 49.pirmsskolas izglītības iestādē nosacīti var iedalīt trīs grupās – daļai bērnu jau esot pienākusi rinda uz bērnudārzu, taču Bērziņa vecākus par to nebija informējusi. Šie bērni pirmsskolas izglītības iestādēs tiks uzņemti oficiālā kārtībā. Daļa ģimeņu atrodas neapskaužamākā situācijā – neoficiāli ievietojot mazuli Rīgas 49.pirmsskolas izglītības iestādē, vecāki no vietas rindā uz bērnudārzu atteikušies un tagad nonākuši rindas galā. Tikmēr daļa mazuļu joprojām gaida savu vietu.

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Eiženija Aldemarne (GKR) uzsvēra, ka direktore iesaistījusi arī citus bērnudārza darbiniekus un vecākus nelikumīgās darbībās un tas viņas vainu padziļina.

“Bērziņa bija viena no vadošajām bērnudārzu direktorēm, piedalījusies dažādos pasākumos, semināros un zināmā mērā noteikusi toni. Tas ir neiedomājams skandāls, ka viņa pakļāvusi bērnus drošības noteikumu pārkāpumiem un nežēlīgi apkrāpusi vairāk nekā 10 vecākus, kam bija pienākusi rinda citos bērnudārzos, kā arī degradējusi Rīgas iedzīvotāju acīs uzticamību pirmsskolas izglītības iestādēm. Departamentam ir daudz jāstrādā ar iestāžu vadītājiem un jāpielieto nopietnas metodes, lai nākotnē novērstu līdzīgus pārkāpumus,” uzsvēra Aldermane.

Pēc konstatētajiem pārkāpumiem Izglītības, kultūras un sporta departaments vērsies Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB), kas izmeklēs Bērziņas darbības.

Vienlaikus departaments izplatīja aicinājumu vecākiem un bērnudārzu darbiniekiem ziņot par iespējamiem līdzīgiem pārkāpumiem citās pirmsskolas izglītības iestādēs. Departamenta speciālisti, balstoties uz saņemtu neoficiālu informāciju, veikuši pārbaudes vēl septiņos bērnudārzos, tomēr tajos šāda veida pārkāpumi nav konstatēti.

Helmanis gan atzina, ka speciālistiem būtu vēlreiz jāveic rūpīgs sistēmas audits, savukārt pārkāpumi sīki jāiztirzā bērnudārzu vadītāju sanāksmēs. Departamentam nākamajā komitejas sēdē tiks uzdots izstrādāt rīcības plānu līdzīgu gadījumu novēršanai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+