×
Mobilā versija
+20.2°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
12. jūlijs, 2016
Drukāt

Atlaidīs ilggadējo KNAB Operatīvo izstrāžu nodaļas priekšnieku Jurašu (4)

KNAB vadītājs Jaroslavs StreļčenoksKNAB vadītājs Jaroslavs Streļčenoks

Foto - LETA

(papildināta ar 3.rindkopu)

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks izdevis rīkojumu izbeigt dienesta tiesiskās attiecības ar KNAB Operatīvo izstrāžu nodaļas Juri Jurašu, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Streļčenoka parakstītais rīkojums, kuru Jurašs saņēmis šodien, paredz, ka ar 15.augustu tiks izbeigtas dienesta tiesiskās attiecības ar Jurašu. Rīkojumā norādīts, ka Juraša profesionālā kvalifikācija un pieredze neatbilst nevienam no reorganizācijas rezultātā izveidotajiem amatiem un vakantajiem amatiem KNAB. Šāds rīkojums izdots saistībā ar birojā nesen veikto reorganizāciju.

KNAB Sekretariāta vadītāja Māra Priedīte aģentūrai LETA skaidroja, ka ar KNAB priekšnieka rīkojumu tika izveidota vērtēšanas komisija, kas konstatēja, ka četru darbinieku profesionālā kvalifikācija un pieredze neatbilst nevienam no reorganizācijas rezultātā izveidoto amatu profesionālās kvalifikācijas un pieredzes prasībām. KNAB kopumā 16 darbiniekiem, kuru amata vietas reorganizācijā tikušas likvidētas, tika piedāvāts turpināt darbu. Šobrīd oficiāli nav zināms, kas bez Juraša ir pārējie trīs darbinieki, kuri neatbilst prasībām.

Jurašs, kurš ir viens no asākajiem Streļčenoka kritiķiem, strādāja KNAB no 2003.gada, bet no 2005.gada maija vada Operatīvo izstrāžu nodaļu.

Jurašs aģentūrai LETA teica, ka šāds Streļčenoka lēmums bija pietiekami prognozējams, taču viņš ir apņēmības pilns šādu rīkojumu apstrīdēt tiesā. Jurašs pieļauj, ka viņa atbrīvošana bijusi politiķu uzdots mājasdarbs Streļčenokam.

Jurašs atzīmēja, ka visas pirms KNAB likuma grozījumu pieņemšanas paustās bažas ir īstenojušās – grozījumi esot pieņemti, lai atvieglotu atbrīvošanos no KNAB vadībai netīkamiem darbiniekiem.

Jurašs uzskata, ka KNAB veiktā reorganizācija ir prettiesiska un nepamatota. Tās mērķis ir atbrīvoties no nevēlamiem darbiniekiem, kuru viedoklis nesakrīt ar vadības viedokli. Argumenti rīkojumā par dienesta tiesisko attiecību izbeigšanu ar mani ir pietiekami komiski un juridiski nepamatoti, piebilda Jurašs.

“Pēdējā laikā atsevišķu politiķu izteikumi liek domāt, ka Streļčenoks, iespējams, nav neatkarīgs savu lēmumu pieņemšanā. Vēl vairāki apkarošanas bloka darbinieki būs atbrīvoti no darba un, visdrīzāk, tiks apgrūtinātas biroja spējas izmeklēt nopietnus noziegumus. Es varu minēt, ka, iespējams, viņam bija mājasdarbs no politiķiem, bija jāpaveic atsevišķi uzdevumi, piemēram, Jutas Strīķes atbrīvošana un citu atsevišķu apkarošanas bloka darbinieku jautājums. Vai izpildot šādu, iespējamo, mājasdarbu Streļčenokam ir garantēta atkārtota pārvēlēšanu, to grūti pateikt,” izteicās Jurašs.

Jurašs nenosauca politiskos spēkus, kuri, viņaprāt, būtu devuši Streļčenokam kādus uzdevumus. Ja sekojat līdzi politiskajai dienaskārtībai, tad nav grūti iedomāties, kas ir galvenie spēlētāji, viņš piebilda.

Streļčenoks šobrīd atrodas atvaļinājumā.

Jau ziņots, ka Streļčenoks pirms atvaļinājuma atbrīvoja no amata ilggadējo KNAB darbinieci Jutu Strīķi. Streļčenoks pagājušā piektdienā parakstījis rīkojumu par disciplinārsoda piemērošanu Strīķei. Disciplinārsods ir atbrīvošana no amata.

Disciplinārlieta pret Strīķi bija ierosināta 2016.gada 9.februārī saistībā ar viņas it kā neatrašanos darbavietā 2015.gada beigās un šī gada sākumā.

Daļa KNAB esošie un nu jau bijušie darbinieki tiesājas pret KNAB, piemēram, par disciplinārsodiem un citiem KNAB lēmumiem. Visvairāk prasību tiesā iesniegušas Ilze Draveniece un Juta Strīķe. Tāpat prasību iesniedzis KNAB amatpersonu un darbinieku arodbiedrības valdes loceklis Juris Pujāts, Jurašs un Izmeklēšanas nodaļas vadītāja Lienīte Šikore.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. No Streļčenoka izdarībām saprotams, ka aiz viņa stāv ietekmīgi oligarhi un politiķi. Arī valdības neitrālā nostāja liecina, ka Kučinskis ir starp viņiem un nav ieinteresēts, lai šo iestādi stiprinātu. Tad, kad bija jāatbrīvojas no iepriekšējā veselības ministra, tad gan premjers zināja, kur atrodas KNAB un deva savas norādes. Bet re kā TV stāsta, ka korupcija esot jāapkaro, tikai ar interesantām metodēm: atlaižot no darba patiesos korupcijas apkarotājus un ilggadīgos darbiniekus. Politiskās spēlītes turpinās…

  2. Kāpēc visiem atlaižamajiem ir latviešu uzvārdi???

  3. atlaist Streļčēnoku ! Atbildēt

    Tas cilvēks ir oligarhu ieliktenis.

  4. Vai KNABAM nebūtu izdevīgāk atlaist Streļčenoku, kurš jauc iestādē gaisu, jo uzskatu, ka tāds cilvēks nevar vadīt KNAB?

Draugiem Facebook Twitter Google+