Latvijā
Novados

Atlaistā Jelgavas ziedu veikala pārdevēja no firmas vēlas piedzīt 5201 eiro 0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: LETA/Zane Bitere

Bijusī darbiniece no Jelgavas uzņēmuma SIA “Dārzs”, kas, iespējams, sagrozījis grāmatvedības datus un ziedu vietā Jelgavas domei piegādājis alkoholu, kopumā vēlas piedzīt 5201 eiro, aģentūru LETA informēja Kurzemes apgabaltiesas konsultante Aiga Laugale.

Pirmajā instancē ziedu pārdevēja cēlusi prasību pret “Dārzu” par uzteikuma atzīšanu par spēkā neesošu, atjaunošanu darbā, atlīdzības piedziņu par darba piespiedu kavējuma laiku un morālā kaitējuma piedziņu.

Taču, kā skaidroja Laugale, apelācijas sūdzībā netiek uzturēts lūgums par atjaunošanu darbā.

Apelācijas sūdzībā tiek uzturēts pirmās instances tiesā izvirzītais prasījums par atlīdzības par darba piespiedu kavējuma laiku 2621 eiro apmērā un morālā kaitējuma – 2580 eiro – piedziņa. Laugale atgādināja, ka prasītājam ir tiesības izvirzīt prasījumu par morālā kaitējuma atlīdzības piedziņu tādā apmērā, kas viņa ieskatā atzīstams par atbilstošu, bet jautājumu par atlīdzinājuma apmēru izlemj tiesa.

Jau vēstīts, ka Kurzemes apgabaltiesa 29.novembrī plkst.12 skatīs bijušās darbinieces apelācijas sūdzību par pirmās instances spriedumu saistībā par atlaišanu no Jelgavas uzņēmuma “Dārzs”, kas, iespējams, sagrozījis grāmatvedības datus un ziedu vietā Jelgavas domei piegādājis alkoholu.

Darbiniece cēlusi prasību pret “Dārzu” par uzteikuma atzīšanu par spēkā neesošu, atjaunošanu darbā, atlīdzības piedziņu par darba piespiedu kavējuma laiku un morālā kaitējuma piedziņu. Latvijas Radio iepriekš ziņoja, ka viņa no darba atlaista par trauksmes celšanu par aizdomīgiem Jelgavas domes tēriņiem uzņēmuma veikalā, lai gan oficiāli darbs viņai uzteikts štatu samazināšanas dēļ.

Ar Kurzemes rajona tiesas 19.septembra spriedumu darbinieces prasība ir noraidīta, aģentūru LETA informēja tiesas pārstāve Velga Lūka. Darbiniece tiesā ir iesniegusi apelācijas sūdzību, un civillieta nosūtīta uz Kurzemes apgabaltiesu sūdzības izskatīšanai.

Latvijas Radio iepriekš vēstīja, ka Valsts policija (VP) sākusi kriminālprocesu pret kādu Jelgavas veikalu par grāmatvedības datu grozīšanu, un šajā procesā vēl nozīmīgāka loma varētu būt Jelgavas domei, kas, iespējams, gadiem ir sagrozījusi arī savu grāmatvedību, lielus līdzekļus tērējot nevis ziedu iegādei, kā norādīts atskaitēs, bet gan dārgam alkoholam domes vadības privātām vajadzībām.

Uzraugošo iestāžu uzmanību Jelgavas domes tēriņiem vērsusi SIA “Dārzs” veikala pārdevēja, kam alkohols pavadzīmēs bija jānoformē kā puķes.

Sākotnēji pārdevēja esot piecietusi to, ka alkohols pavadzīmēs ir jāieraksta kā orhidejas vai ziedu pušķi. Taču tad domes cilvēki likuši sarakstā piefiksēt reizes, kad alkohola pudeles ņem privātām vajadzībām, par kurām mēneša beigās maksā dome, pret ko pārdevēja iebilda.

Veikala darbiniece atlaista it kā štatu samazināšanas dēļ, ziņo radio. Pārdevējas pašreizējais juridiskais pārstāvis, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības jurists Kaspars Rācenājs Latvijas Radio stāstīja, ka sākumā sākušās dažādas represijas pret darbinieci, pēc tam pārdevēja no veikala pilsētas centrā aizrotēta strādāt uz dārzniecību Jelgavas nomalē, bet vēlāk atlaista pavisam. Tagad darbiniece par savu atlaišanu tiesājas.

Uzņēmuma “Dārzs” līdzīpašniece Anita Keiša Latvijas Radio pārdevējas atlaišanu apstiprināja, bet noliedza iepriekš aprakstīto krāpšanos.

Jelgavas pašvaldības izpilddirektore Irēna Škutāne atzina, ka uz puķu veikalu iet bieži, taču kā pilnīgi nepareizu apgalvojumu izpilddirektore raksturoja Latvijas Radio piebildi, ka starp domes pasūtītajiem ziediem bieži slēpies arī alkohols. “Tur neslēpjas alkoholiskie dzērieni. Dažreiz mēs saviem simtgadniekiem dāvinām konfekšu grozus, kur lūdzam iesaiņot arī balzamu, uzskatot, ka tas ir kā dzīvības eliksīrs zāļu vietā,” paudusi Škutāne, kategoriski noliedzot, ka domes darbinieki dzērienus ņemtu arī savām vajadzībām.

VP Latvijas Radio apstiprināja, ka ir sākts kriminālprocess par grāmatvedības un statistiskās informācijas noteikumu pārkāpšanu, taču plašākus komentārus nesniedza.

Saistītie raksti

Latvijas Radio rīcībā ir ziņas, ka par šiem jautājumiem Jelgavas domi revidējusi arī Valsts kontrole, kuras ziņojums Zaļo un zemnieku savienības vadītās Latvijas Lielo pilsētu asociācijas iebilžu dēļ arvien gan esot slepens. Jelgava patlaban ir asociācijas prezidējošā pilsēta. Revidenti esot atklājuši haosu un nelikumības Jelgavas domes reprezentācijas izdevumos, kuros ietilpst arī it kā ziedi.

“Firmas.lv” dati liecina, ka uzņēmums “Dārzs” vienādās daļās pieder Keišai, Ritai Metenei un Jāzepam Podniekam. Pērn ziedu audzētāja un tirgotāja apgrozījums bijis 279 906 eiro, bet peļņa sasniegusi 5940 eiro – uzņēmums beidzot izkļuvis no iepriekš piedzīvotajiem zaudējumiem.

LA.lv