×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
24. septembris, 2013
Drukāt

Atļauj “Neste” pārņemt piecas “Dinaz” DUS

Foto: LETAFoto: LETA

Noliktavu ēku ugunsgrēka dūmi virs degvielas uzpildes stacijas "Dinaz" Hanzas ielā.

Konkurences padome (KP) atļāvusi degvielas tirgotājai SIA “Neste Latvija” pirkt SIA “Eskāda” un SIA “Space” piederošas degvielas uzpildes stacijas (DUS), kuras patlaban ar “Dinaz” zīmolu apsaimnieko SIA “Aparts”.

“Neste Latvija” iegādāsies trīs DUS Rīgā – Vienības gatvē 77, Uzvaras bulvārī 16 un Skanstes ielā 7, kā arī pa vienai Olainē, Zemgales ielā 1a, un Vecumniekos, Rīgas ielā 1.

KP konstatējusi, ka apvienošanās rezultātā būtiski nesamazināsies konkurence un tirgus dalībnieku skaits, “Neste” tirgus daļa benzīna un dīzeļdegvielas mazumtirdzniecībā pieaugs nelielā apmērā un patērētāju izvēles iespējas nesamazināsies.

KP atzīst, ka Rīgā un teritorijā 20 kilometrus ap tās robežu ir samazinājies degvielas tirgus dalībnieku skaits. Izvērtējot degvielas realizācijas rādītājus pēdējo 2,5 gadu laikā, KP konstatējusi, ka nedaudz ir samazinājusies “Statoil” un “Lukoil” tirgus daļa, bet “Nestei” tā ir pieaugusi. Tomēr nelielās tirgus daļas izmaiņas nav radījušas būtiskas izmaiņas tā struktūrā – lielākais degvielas mazumtirgotājs joprojām ir “Statoil” ar tirgus daļu virs 40%, savukārt “Nestes” tirgus daļa ir zem 30%.

Kā ziņots, “Neste”, lai varētu paplašināties, izvēlējās iegādāties “Eskāda” un “Space” DUS. Benzīntanku pārklājums Latvijā ir ļoti optimāls, tādēļ atrast jaunas vietas staciju būvniecībai ir grūti un viens no paplašināšanās veidiem ir to darīt uz esošo DUS bāzes, biznesa portālam “Nozare.lv” norāda uzņēmumā. “Ja tiek izteikts piedāvājums, to rūpīgi izvērtējam. Šis piedāvājums bija atbilstošs uzņēmuma interesēm,” uzsver kompānijā.

Darījuma cena netiek atklāta.

Patlaban “Neste” tīklā visā Latvijā ir 57 DUS. SIA “Neste Latvija” pērn nopelnīja 3,9 miljonus latu, bet apgrozījums bija 209,65 miljoni latu. “Neste Latvija” ir “Neste Oil” korporācijas meitasuzņēmums.

“Dinaz” tīklā līdz šim darbojās 43 DUS visā Latvijā, tostarp 10 Rīgā, liecina uzņēmuma mājas lapā pieejamā informācija. Ar “Dinaz” zīmolu strādājošās SIA “Aparts” pērn apgrozīja 15,68 miljonus latu un nopelnīja 13 185 latus. Uzņēmums pieder Lielbritānijā reģistrētajai kompānijai “Blanco Line LLP”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+