Kultūra
Kultūrpolitika

Atļauj turpināt Dailes teātra fasādes atjaunošanas iepirkumu0


Dailes teātris. Arhīva foto.
Dailes teātris. Arhīva foto.
Foto: LETA/Lita Krone

Iepirkumu uzraudzības birojs (IUB) nav saskatījis pārkāpumus VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) rīkotajā būvdarbu iepirkumā par Dailes teātra fasādes atjaunošanu un atļāvis turpināt iepirkuma procedūru, aģentūru LETA informēja VNĪ.

Šā gada 4.septembrī SIA “TecPro Construction” bija IUB iesniegusi sūdzību par VNĪ rīkoto iepirkumu Dailes teātra fasādes un inženiertīklu vienkāršotai atjaunošanai.

VNĪ saņēmis IUB atzinumu par sūdzību, kurā konstatēts, ka iesniegums atzīstams par nepamatotu, un tajā izteiktie lūgumi ir noraidāmi un attiecīgi nav pamata lemt par aizliegumu pasūtītājam turpināt iepirkuma procedūru.

VNĪ informē, ka iepirkuma procedūra noslēgsies šīs nedēļas laikā, pēc tam VNĪ vērtēs iesniegtos piedāvājumus un līdz oktobra beigām būs zināms būvdarbu veicējs. VNĪ iepriekš noteiktais pretendentu pieteikšanās termiņš šajā iepirkumā bija 19.augusts, taču 21.augustā un 26.augustā šajā iepirkumā tika veikti grozījumi.

“Plānojot savus attīstības projektus, VNĪ meklē racionālāko un saimnieciski izdevīgāko risinājumu projekta īstenošanai. Dailes teātra energoefektivitātes uzlabošanai VNĪ piesaistījusi ES struktūrfondu finansējumu. Būvniecības darbus veiksim paralēli teātra darbības sezonai, netraucējot teātrim un skatītājiem,” skaidroja VNĪ valdes locekle Sigita Janvāre.

Projekta ietvaros tiks siltinātas ārsienas, mainītas ārdurvis, logi, vārti, jumts, pārbūvēta apkures sistēma, kā arī pilnveidots apgaismojums gan uz skatuves, gan ēkā kopumā. Kopējais projekta budžets ir 1,7 miljoni eiro.

Projektu pilnībā plānots pabeigt līdz 2020. gada beigām, lai teātris savu simtgadi varētu sagaidīt savās atjaunotajās mājās.

Vienlaikus ar darbiem pie teātra ēkas sadarbībā ar Rīgas domi plānots sakārtot arī teātrim pieguļošo teritoriju – Dailes teātra priekšlaukumu un parka teritoriju, jo daļa Dailes teātra priekšlaukuma teritorijas ir pašvaldības, daļa valsts īpašumā.

Jau ziņots, ka maijā noslēdzās Rīgas domes Īpašuma departamenta rīkotais metu konkurss Dailes teātra apkārtesošās teritorijas labiekārtošanai, kurā uzvarēja arhitektu biroja “MADE arhitekti” ideja. Kopējo projekta virzīšanu un sarunu procedūru ar metu konkursa uzvarētājiem veic Rīgas dome. VNĪ ir vienojies ar Rīgas domes Īpašuma departamentu par sadarbību turpmākai projekta īstenošanai.

Teātrim piegulošā teritorija iekļaujas Rīgas vēsturiskā centra un tā aizsardzības zonā,
Saistītie raksti

kuras rekonstrukcijā un labiekārtošanā ir jāņem vērā Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes norādījumi.

VNĪ šobrīd īsteno 34 nozīmīgus attīstības projektus aptuveni 154 miljonu eiro apmērā un strādā pie 25 jaunām projektu idejām. Uzņēmums nodrošina profesionālu nekustamo īpašumu apsaimniekošanu un pārvaldību ap 450 nekustamo īpašumu adresēm ar 1200 ēkām 1,1 miljona kvadrātmetru platībā un vairāk nekā 4000 zemes īpašumu 10 miljonu kvadrātmetru platībā. Uzņēmums dibināts 1996.gadā, tā 100% akcionārs ir Finanšu ministrija.

LA.lv
LA
LA.LV
Kultūra
Nedēļas nogalē pilis un muižas vērs durvis tradicionālajai Leģendu naktij
7 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
Čaka mēnesis: pasniegs Aleksandra Čaka balvu; Lielbritānijā iznākusi viņa dzejas izlase
8 stundas
LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
“Lielajā dzintarā” sastapsies Reinis Sējāns, Jānis Šipkēvics un LSO
8 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Ekonomika
Kosmētikas ražotāju “Dzintars” lūdz pasludināt par maksātnespējīgu
2 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Norvēģijā bruņots vīrietis ar zagtu ātrās palīdzības mašīnu notriecis vairākus gājējus
3 stundas
AG
Aleksejs Grigorjevs
Pasaulē
Aleksejs Grigorjevs: Krievu nācija ir slima
1 stunda
LA
LA.LV
Latvijā
Pie ceļa zīmes piesietā un pamestā kucēna saimniece ieradusies policijā
27 minūtes
LA
LA.LV
Latvijā
Tiesībsargs nosauc, cik daudzi iztiek ar “absolūtas nabadzības līdzekļiem” 4
3 stundas