Pasaulē
Eiropa

Atļauja atraidīt bēgļus uz robežas Vācijā var apdraudēt Merkeles valdību2


Bēgļi Itālijas ostā Sicīlijā, 2018. Ilustratīvs attēls
Bēgļi Itālijas ostā Sicīlijā, 2018. Ilustratīvs attēls
Foto – LETA/EPA

Vācijas iekšlietu ministrs Horsts Zēhofers pirmdien, domājams, dos zaļo gaismu policijai uz robežas atraidīt patvēruma meklētājus, kas jau reģistrējušies kādā citā Eiropas Savienības (ES) valstī, taču šāds solis var apdraudēt kancleres Angelas Merkeles valdību.

Zēhofers, kurš vada Merkeles vadītās Kristīgo demokrātu savienības (CDU) Bavārijas māsaspartiju – Kristīgi sociālo savienību (CSU), vairākkārt nonācis domstarpībās ar Merkeli par viņas lēmumu atvērt Vācijas robežu simtiem tūkstošiem migrantu 2015.gadā un 2016.gadā. Ministrs šoreiz draudējis nepakļauties kanclerei un atļaut policijai noraidīt uz robežas patvēruma meklētājus, kas jau ir reģistrēti citās ES valstīs.

Merkelei aizvadītajā naktī bija septiņu stundu gara apsriede ar CDU vadību par gaidāmo Zēhofera lēmumu, kas, kā uzskata kanclere, radītu spriedzi Vācijas attiecībās ar kaimiņvalstīm un grautu ES solidaritāti.

Merkele sacīja, ka dotu priekšroku citādam risinājumam, proti, ka ES valstis noslēgtu savstarpējas vienošanās par citās valstī reģistrēto patvēruma meklētāju atraidīšanu, kā to jau izdarījušas Francija un Itālija.

Merkelei pirmdien plānota tikšanās ar Itālijas premjerministru Džuzepi Konti, un migrācija, domājams, būs viens no svarīgākajiem apspriežamajiem jautājumiem.

Zēhoferam un CSU savukārt paredzēta ārkārtas sanāksme Minhenē.

Saistītie raksti

Lai gan Zēhofers, visticamāk, pirmdien pieņems lēmumu atraidīt patvēruma meklētājus, kas jau reģistrējušies kādā citā ES valstī, pagaidām nav skaidrs, cik drīz šis lēmums tiks īstenots uz robežas.

Ministrs laikraksta Frankfurter Allgemeine Zeitung” svētdienas numurā norādījis, ka ir būtiski, lai ES samitā 28.jūnijā un 29.jūnijā “beidzot tiktu pieņemtas vienošanās, kas atzīst Vācijas migrantu slogu, nodrošina efektīvu ES ārējo robežu aizsardzību, taisnīgu to cilvēku sadali, kuriem ir tiesības palikt, un ātru to cilvēku deportēšanu, kuriem nav” šādu tiesību.

LA.lv