Mobilā versija
+1.9°C
Grieta, Strauta, Rebeka
Pirmdiena, 23. janvāris, 2017
3. decembris, 2013
Drukāt

Atļaus importēt bioloģisko produkciju no trešajām valstīm

Foto-LETAFoto-LETA

Turpmāk importētājiem būs iespēja ievest sertificētu bioloģisko lauksaimniecības produkciju arī no trešajām valstīm, attiecīgo atļauju saņemot Pārtikas un veterinārajā dienestā (PVD) un samaksājot 250 latu valsts nodevu, paredz valdības akceptētie grozījumi noteikumos par bioloģiskās lauksaimniecības uzraudzības un kontroles kārtību.

Lai saņemtu šādu atļauju, importētājam būs jāsagatavo iesniegums PVD. Iesnieguma katrai lapai būs jābūt apliecinātai tajā kontroles iestādē, kura kontrolē konkrēto eksportētāju trešajā valstī.

Par iesniegto dokumentu pārbaudi, atļaujas sagatavošanu un izsniegšanu operators jeb importētājs maksās 250 latu valsts nodevu.

Tāpat noteikumi paredz, ka sabiedriskās ēdināšanas iestādes varēs sertificēt kā bioloģiskos uzņēmumus, ja tās viena mēneša laikā ēdienu gatavošanai būs iegādājušās vairāk nekā 30% bioloģiski ražotu izejvielu.

Noteikumi arī paredz, ka pārtikas apritē iesaistītajām personām gadskārtējā pārskatā par bioloģisko saimniecību turpmāk būs jāsniedz informācija arī par produkciju, kas realizēta ārpus Latvijas, un par platību zem akvakultūras dīķiem.

Grozījumi noteikumos stāsies spēkā pēc to publicēšanas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Noteikumi attiecas uz vairāk nekā 3500 bioloģiskās lauksaimniecības kontroles sistēmā iekļauto juridisko un fizisko personu.

Pievienot komentāru

Policija sākusi kriminālprocesu par cūku inficēšanos ar ĀCM Krimuldas novada saimniecībā (2)Valsts policija (VP) sākusi kriminālprocesu par Krimuldas novada saimniecības "Rukas" audzēto cūku inficēšanos ar Āfrikas cūku mēri (ĀCM).
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (18)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+