Mobilā versija
Brīdinājums -0.3°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
3. decembris, 2013
Drukāt

Atļaus importēt bioloģisko produkciju no trešajām valstīm

Foto-LETAFoto-LETA

Turpmāk importētājiem būs iespēja ievest sertificētu bioloģisko lauksaimniecības produkciju arī no trešajām valstīm, attiecīgo atļauju saņemot Pārtikas un veterinārajā dienestā (PVD) un samaksājot 250 latu valsts nodevu, paredz valdības akceptētie grozījumi noteikumos par bioloģiskās lauksaimniecības uzraudzības un kontroles kārtību.

Lai saņemtu šādu atļauju, importētājam būs jāsagatavo iesniegums PVD. Iesnieguma katrai lapai būs jābūt apliecinātai tajā kontroles iestādē, kura kontrolē konkrēto eksportētāju trešajā valstī.

Par iesniegto dokumentu pārbaudi, atļaujas sagatavošanu un izsniegšanu operators jeb importētājs maksās 250 latu valsts nodevu.

Tāpat noteikumi paredz, ka sabiedriskās ēdināšanas iestādes varēs sertificēt kā bioloģiskos uzņēmumus, ja tās viena mēneša laikā ēdienu gatavošanai būs iegādājušās vairāk nekā 30% bioloģiski ražotu izejvielu.

Noteikumi arī paredz, ka pārtikas apritē iesaistītajām personām gadskārtējā pārskatā par bioloģisko saimniecību turpmāk būs jāsniedz informācija arī par produkciju, kas realizēta ārpus Latvijas, un par platību zem akvakultūras dīķiem.

Grozījumi noteikumos stāsies spēkā pēc to publicēšanas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Noteikumi attiecas uz vairāk nekā 3500 bioloģiskās lauksaimniecības kontroles sistēmā iekļauto juridisko un fizisko personu.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+