Pirmdiena, 5. decembris, 2016
17. septembris, 2014
Drukāt

“Atletico” UEFA Čempionu līgas sezonu sāk ar zaudējumu Grieķijā

Ar negaidītu zaudējumu jauno UEFA Čempionu līgas sezonu otrdien iesāka Spānijas čempionvienība futbolā Madrides “Atletico”, kas iepriekšējā sezonā šajā turnīrā sasniedza finālu.

A apakšgrupas pirmās kārtas mačā “Atletico” izbraukumā ar 2:3 (1:2) piekāpās Grieķijas vienībai Pireju “Olympiakos”.

Pirmos divus vārtus mačā guva mājinieku spēlētāji Artūrs Masuaku un Ibrāhīms Afīlajs, tomēr vēl pirmajā puslaikā deficītu samazināja Mario Mandžukičs.

73.minūtē Kosts Mitroglu guva jau trešos vārtus “Olympiakos” labā un Antuāna Grīzmana precīzais sitiens neko vairs uzvarētāja noteikšanā nemainīja.

Kā ziņots, iepriekšējā sezonā “Atletico” pirmoreiz kopš 1996.gada triumfēja nacionālajā čempionātā. Tāpat tā aizkļuva līdz UEFA Čempionu līgas finālam, tomēr izšķirošajā mačā dramatiskā cīņā piekāpās citai Madrides vienībai “Real”.

Vēl vienā jaunās sezonas pirmās kārtas A grupas spēlē otrdien Itālijas čempione Turīnas “Juventus” ar 2:0 (0:0) uzveica Zviedrijas spēcīgāko komandu “Malmo”.

Abus vārtus cīņā guva argentīnietis Karloss Tevess, kurš sākotnēji izcēlās 59.minūtē, bet pašās pamatlaika beigās realizēja soda sitienu.

Ļoti dramatiski noslēdzās B apakšgrupas spēle, kurā Anglijas premjerlīgas komanda “Liverpool” ar 2:1 (0:0) savā laukumā pārspēja Bulgārijas vienību Razgradas “Ludogorets”.

Rezultātu vien 82.minūtē atklāja angļu kluba jaunpienācējs Mario Balotelli, bet jau kompensācijas laikā spānis Dani Avalo panāca izlīdzinājumu. Tomēr ar to cīņa nenoslēdzās, jo kompensācijas laika piektajā minūtē Stīvens Džerārds realizēja 11 metru soda sitienu, izraujot uzvaru “Liverpool” komandai.

“Liverpool” sacensībās atgriezās pēc piecu gadu pārtraukuma.

Vēl vienā šīs grupas spēlē pie panākuma tika pašreizējie līgas čempioni Madrides “Real”, kas ar 5:1 (4:1) savā laukumā sagrāva Šveices spēcīgāko komandu “Basel”.

Spēles rezultāts tika atklāts 14.minūtē, kad pēc rikošeta bumba ielidoja “Basel” vārtos no sava spēlētāja Mareka Suhija kājas. Turpinājumā līdz 37.minūtei Gerets Beils, Krištianu Ronaldu un Hamess Rodrigess jau izvirzīja “Real” vadībā ar 4:0, bet vēl pirmajā puslaikā vienus vārtus viesiem atguva paragvajietis Derliss Gonsaless.

Savukārt punktu mačam otrajā puslaikā pielika Karims Benzemā.

Madrides “Real” vārtsargam Ikeram Kasiljasam šī bija 141.spēle UEFA Čempionu līgā un viņš tagad dala otro vietu visu laiku visvairāk spēlējušo spēlētāju sarakstā ar Raienu Gigsu un Ksavi Alonso.

Zīmīgi, ka Minhenes “Bayern” komandu pārstāvošais Alonso jau trešdien var panākt visu laiku rekordistu Raulu, kuram ir 142 aizvadīti mači.

Tikmēr Ronaldu gūtie vārti viņam bija 68. Čempionu līgā. Tagad portugālis vairs tikai par trim precīziem sitieniem atpaliek no rekordista Raula.

Tāpat šajā cīņā Madrides “Real” komanda kļuva par pirmo UEFA Čempionu līgas vēsturē, kas sasniegusi 1000 gūto vārtu atzīmi.

Vēl otrdien C grupā ar uzvaru sacensībās pēc dekādi ilgas pauzes atgriezās Francijas komanda “Monaco”, kas ar 1:0 (0:0) savā laukumā pieveica Leverkūzenes “Bayer” no Vācijas. Vienīgos vārtus 61.minūtē guva portugālis Žuau Moutinju.

Savukārt Krievijas komanda Sanktpēterburgas “Zeņit” citā šīs apakšgrupas cīņā ar 2:0 (2:0) izbraukumā pārspēja Lisabonas “Benfica”, precīzi sitot brazīliešu uzbrucējam Halkam un beļģu pussargam Akselam Vitselam.

Tikmēr D grupā Vācijas komanda Dortmundes “Borussia”, izmantojot ievērojamu pārsvaru, ar 2:0 (1:0) savā laukumā uzveica Anglijas premjerlīgas vienību Londonas “Arsenal”.

Rezultāts tika atklāts pašās pirmā puslaika beigās, kad itālis Čiro Immobile uzņēma bumbu vēl pirms laukuma centra un aizgāja ar to līdz pat soda laukumam, bet pašā otrā puslaika sākumā gaboniešu uzbrucējs Pjērs Emeriks Obamejangs, uzņemot bumbu, ar pirmo pieskārienu apspēlēja “Arsenal” vārtsargu Vojcehu Ščesniju un pēc tam jau ieraidīja bumbu tukšos vārtos, panākot 2:0.

Vēl vienā cīņā Stambulas “Galatasaray” no Turcijas savā laukumā nespēja pieveikt Beļģijas vienību “Anderlecht”, nospēlējot 1:1 (0:0).

Rezultātu 52.minūtē atklāja beļģu spēlētājs Deniss Prats, bet izlīdzinājumu “Galatasaray” panāca vien kompensācijas laikā, kad izcēlās Buraks Ilmazs.

Trešdien sacensības uzsāks E, F, G un H apakšgrupu komandas, laukumā dodoties arī Latvijas pussarga Aleksandra Cauņas pārstāvētajai Krievijas čempionei Maskavas CSKA un Baltkrievijas spēcīgākajai komandai Borisovas BATE ar Latvijas vārtsargu Germanu Māliņu ierindā.