AFP/LETA

“Atletico” un “Bayern” pievienojas UEFA Čempionu līgas pusfinālistiem 0

Madrides “Atletico” futbolisti trešdien aizraujošā UEFA Čempionu līgas ceturtdaļfināla atbildes cīņā uzvarēja “Barcelona” vienību, gāžot Katalonijas klubu no čempionu troņa. Labāko četru komandu vidū iekļuva arī Vācijas klubs Minhenes “Bayern”, kas no tālākās cīņas izslēdza portugāļu vienības Lisabonas “Benfica” futbolistus.
“Atletico” savā laukumā svinēja uzvaru ar 2:0 (1:0), bet divu spēļu summā bija pārāka ar 3:2, savukārt “Bayern” viesos nospēlēja neizšķirti 2:2 (1:1), bet summā arī bija pārāka ar 3:2.
Madridē notikušajā cīņā par galveno varoni kļuva “Atletico” uzbrucējs Antuāns Grīzmans, kurš pirmā puslaika 36.minūtē pēc partnera centrējuma soda laukumā sita precīzi ar galvu. Laukuma saimnieki kontrolēja cīņas gaitu, lai gan “Barcelona” komandai piederēja liels pārsvars bumbas kontrolē, tomēr viņi to nespēja izmantot.
Otrajā puslaikā viesi aktivizējās un tuvojoties mača izskaņai arvien lielākiem spēkiem centās uzbrukt, tāpēc “Atletico” pārsvarā izmantoja pretuzbrukumus. Vienā no šādām epizodēm, kad pretinieki aizskrien ātrā uzbrukumā, “Barcelona” kapteinis Andress Injesta savā soda laukumā nospēlēja ar roku, bet piešķirto 11 metru soda sitienu aukstasinīgi realizēja Grīzmans, 88.minūtē raidot bumbu Marka Andrē ter Štēgena sargāto vārtu stūrī.
Atlikušajā laikā pērn Čempionu līgā uzvarējusī “Barcelona” izmisīgi centās atspēlēt kaut vienus vārtus, kas ļautu spēli novirzīt pagarinājumā, tomēr tas viņiem neizdevās. Laba izdevība no tiešā brīvsitiena bija Lionelam Mesi, taču viņa sistā bumba lidoja nedaudz garām mērķim.
Jau ziņots, ka pirmajā spēlē “Barcelona” atspēlējās no vienu vārtu deficīta un uzvarēja ar 2:1, taču Luisa Enerikes vadītā komanda aizvada nepatīkamu posmu, jo pēdējos četros mačos tā trīs reizes ir zaudējusi, tostarp divās spēlēs pēc kārtas Spānijas čempionātā.
“Barcelona” neizdevās septīto reizi pēc kārtas iekļūt UEFA Čempionu līgas pusfinālā, kamēr “Atletico” atkārtoja 2014.gada panākumu, kad ceturtdaļfinālā arī uzvarēja Barselonas klubu, bet pēc tam tika arī līdz finālam.
Tikmēr “Bayern” Lisabonā pirmie ielaida vārtus, kad 27.minūtē “Benfica” vadībā izvirzīja Rauls Himeness, taču 11 minūtes vēlāk Minhenes kluba čīliešu pussargs Arturo Vidals, kurš guva vienīgos vārtus abu komandu pirmajā spēlē, atjaunoja neizšķirtu. Savukārt otrajā puslaikā Tomass Millers jau vadībā izvirzīja viesus. Tiesa, 76.minūtē mājinieki pēc Andersona Taliskas sitiena atjaunoja līdzsvaru uz tablo, taču ar to bija par maz, lai gūtu panākumu divu spēļu summā.
Pirmās divas Čempionu līgas pusfinālistes noskaidrojās otrdien, kad labāko četru komandu vidū iekļuva Madrides “Real” un Mančestras “City”. Spānijas Karaliskais klubs mājās ar 3:0 (2:0) uzvarēja Vācijas vicečempioni “VfL Wolfsburg”, visus trīs vārtus gūstot portugāļu zvaigznei Krištinu Ronaldu. Divu spēļu summā “Real” uzvarēja ar 3:2, sesto gadu pēc kārtas iekļūstot Čempionu līgas pusfinālā.
Savukārt Anglijas premjerlīgas klubs Mančestras “City” mājās ar 1:0 (0:0) pārspēja Francijas čempioni Parīzes “Saint-Germain” (PSG), divu spēļu summā svinot panākumu ar 3:2. “City” Čempionu līgas pusfinālā spēlēs pirmo reizi.