Kultūra
Teātris un kino

Atliek Latvijas simtgades seriāla konkursam iesniegto pieteikumu izvērtēšanu 16

Publicitātes foto

Latvijas televīzijas (LTV) izsludinātajā konkursā par idejām Latvijas simtgadei veltīta seriāla radīšanai iesniegto pieteikumu izvērtēšanas termiņš pagarināts līdz marta beigām, aģentūrai LETA pastāstīja LTV komunikācijas direktore Dace Jansone.

Viņa norādīja, ka konkursā iesniegto projektu izskatīšanas laiks pagarināts, jo atsevišķi konkursa žūrijas locekļi pašlaik atrodas ārpus Latvijas robežām.

Kā ziņots, LTV rīkotajā konkursā par idejām Latvijas simtgadei veltīta seriāla radīšanai kopumā iesniegti 17 projekti, kas aptver dažādus Latvijas vēstures posmus.

Iesniegtās idejas izvērtēs žūrija, kuras sastāvā ir nozares profesionāļi no dažādām institūcijām, tostarp Nacionālā kino centra vadītāja Dita Rietuma, LTV Filmu iepirkšanas nodaļas vadītāja Šarlote Līduma, LTV Programmu direktore Jana Semjonova, LTV Valdes loceklis satura attīstības jautājumos Sergejs Ņesterovs, režisors Viesturs Kairišs, rakstniece Nora Ikstena, Kino producentu asociācijas vadītāja Aija Bērziņa, vēsturnieks un Nacionālās enciklopēdijas projekta vadītājs Valters Ščerbinskis, kā arī kultūras ministres padomnieks, sociālās atmiņas pētnieks Mārtiņš Kaprāns. Konkursa rezultāti tiks izziņoti viena mēneša laikā.

LTV informēja, ka konkursā ir iesniegti gan oriģinālscenāriji, gan darbi, kas balstīti uz jau pazīstamiem latviešu literatūras darbiem. Savus darbus konkursā iesnieguši gan latviešu kino cienījamākie autori, gan jaunās paaudzes režijas zvaigznes. Tāpat seriāla rakstītāju vidū ir virkne pazīstamu latviešu dramaturgu un rakstnieku.

Jau ziņots, ka LTV plāno veidot Latvijas valsts simtgadei veltītu seriālu, un ir izsludinājusi konkursu par idejām seriāla radīšanai, liecina informācija LTV mājaslapā. Konkurss tiek organizēts, lai nodrošinātu Latvijas simtgadei veltīta augstvērtīga un sabiedrībai nozīmīga televīzijas seriāla izveidi un aktualizētu Latvijas vēstures, valstiskuma, kultūras, politikas un nacionālās identitātes tēmas, tādējādi stiprinot visplašākajā auditorijā izpratni par nacionālo identitāti un Latvijas valsts attīstību.

Konkursā piedāvājumus pretendenti varēja iesniegt līdz 2017. gada 20. februārim.

LA.lv