×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Egons, Egmonts, Egija, Henriks, Heinrihs
Svētdiena, 15. jūlijs, 2018
14. marts, 2018
Drukāt

Atliek vairāku Gaiļezera slimnīcas radiologu korupcijas skandāla lietas izskatīšanu (3)

Foto - Evija Trifanova/LETAFoto - Evija Trifanova/LETA

Ilustratīvs foto.

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa šodien, 14.martā, atkāroti atlika krimināllietas, kurā par prettiesiska labuma pieņemšanu no pacientiem apsūdzēti septiņi Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas darbinieki, izskatīšanu.

Lietas izskatīšana atlikta saistībā ar apsūdzētā Valda Girgensona neierašanos. Par jauno lietas skatīšanas laiku nozīmēts 22.marts plkst.10.

Jau vēstīts, ka uz apsūdzēto sola šajā lietā sēdīsies Juris Novožilovs, Vēsma Matroze, Ilze Laila Laudere, Karina Moisejeva, Ineta Nemiro, Girgensons un Māra Epermane. Vairums no apsūdzētajiem ir radiologi.

Vairākiem apsūdzētajiem tiek inkriminēta tirgošanās ar ietekmi, par ko var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem, ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, ar piespiedu darbu vai ar naudas sodu, atņemot tiesības uz noteiktu nodarbošanos vai tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz pieciem gadiem, kā arī ir norādīts pants par valsts amatpersonas bezdarbību, par ko var piemērot brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem, ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, ar piespiedu darbu vai ar naudas sodu.

Prokurore tiesai nodeva krimināllietu pret sešiem slimnīcas Diagnostiskās radioloģijas centra stacionāra “Gaiļezers” diagnostisko radioloģijas nodaļu darbiniekiem un kādas citas stacionāra “Gaiļezers” nodaļas darbinieku.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai, laikā no 2013.gada oktobra līdz 2015.gada aprīlim vairāki medicīnas darbinieki, izmantojot savas pilnvaras, personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās par magnētiskās rezonanses izmeklējumu nodrošināšanu, sistemātiski pieprasīja materiālas vērtības un tās pieņēma no pacientiem par magnētiskās rezonanses izmeklējumu nodrošināšanu labuma devēja interesēs, apejot noteikto rindas kārtību. Galvenokārt, magnētiskās rezonanses izmeklējumi tika veikti ārpus oficiālā darba laika.

Medicīnas darbiniekiem, apejot noteikto pacientu reģistrēšanas kārtību, veicot izmeklējumus ar magnētisko rezonansi 121 pacientam, slimnīcai nodarīts zaudējums ne mazāk kā 12 396,45 eiro apmērā.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Malači,viņiem par šo atrakciju vajadzētu piešķirt ordeni, jo cilvēki pie viņiem griezās absolūtas bezcerības nomākti. Pa televīziju dzirdēju,ka pacienti,kam būtu tiesā jāpiedalās liecinieka statusā,visi esot miruši.tātad, viņiem būtu jānomirst pilnīgi likumīgi bez kaut kādas tomogrāfijas vai magnētiskās rezonanses.
    Vai šeit uz apsūdzēto sola nevajadzētu atrasties citiem ,kaut vai par amatpersonu bezdarbību? Paldies Gaiļezera rentgenologiem.

  2. Mūsu medicīnas sistēma ar garajām gaidīšanas rindām ir zem katras kritikas….Vai tas nav traki,ka uz izmeklējumu pie speciālista jāgaida mēnešiem/ par maksu-40 eiro tikai var tikt 27.septembrī…\ Ja tu cilvēks gribi vēl dzīvot,tad jāmeklē aplinkus ceļi…Vai jāiet ar sūda dakšām uz valdības māju….

  3. Tomēr viņi nepārdeva urānu Ziemeļkorejai …..

Draugiem Facebook Twitter Google+