×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
4. marts, 2014
Drukāt

Atliks elektrības tirgus atvēršanu (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Valdību veidojošo partiju koalīcijas pārstāvji vakar vienojās līdz 2015. gada 1. janvārim atlikt elektroenerģijas tirgus mājsaimniecībām atvēršanu.

Ministru prezidente Laimdota Straujuma sacīja, ka pieņemts politisks lēmums Saeimā veikt visus nepieciešamos grozījumus likumos, ziņo LETA. Vakar no rīta Saeimas priekšsēdētāja un “Vienotības” līdere Solvita Āboltiņa sacīja, ka koalīcijā viņa izteiks priekšlikumu atlikt elektrības tirgus atvēršanu, jo, ņemot vērā notikumus Ukrainā, nepieciešams darīt visu, lai Latvijas iekšpolitiskā situācija būtu stabila, kā arī jānovērš jebkādi provokāciju riski.

Saeima jau pērn novembrī pieņēma grozījumus Elektroenerģijas tirgus likumā, paredzot elektroenerģijas tirgus pilnīgu atvēršanu no 2014. gada 1. aprīļa. Februāra sākumā premjere L. Straujuma nāca klajā ar ideju, ka elektroenerģijas tirgus liberalizācija Latvijā varētu tikt atlikta vismaz līdz šā gada beigām, nevis tikt īstenota no aprīļa. Taču pēc nedēļas viņa domas mainīja, jo “Latvenergo” tāpat piedāvāšot paaugstināt tarifus. Taču nu – mēnesi pirms plānotā tirgus atvēršanas – politiķi atkal savas domas maina.

Elektroenerģijas tirgotāja “Enefit” valdes priekšsēdētājs Jānis Bethers šo politiķu lēmumu vakar vērtēja tā: “Politiķu spēlēšanās ar elektroenerģijas tirgus atvēršanas datumu mājsaimniecībām nekādā veidā neatrisinās paredzamo cenu kāpumu un to, ka tirgus tiek atvērts bez reālas konkurences.” Elektrības tirgus atvēršanas atlikšana būtībā neko nemainīs, bet radīs zaudējumus tirgotājiem, biznesa portālam “Nozare.lv” sacījusi viena no elektroenerģijas tirgotājiem “Baltcom TV” elektroenerģijas produktu grupas vadītāja Elizabete Podinska. AS “Latv­energo” vakar vēl atteicās komentēt šo partiju koalīcijas pārstāvju panākto vienošanos.

Ņemot vērā, ka elektroenerģijas sadārdzinājums mājsaimniecībām var būt pat aptuveni 40%, tika paredzēts izstrādāt kompensācijas mehānismu. L. Straujuma arī sacīja, ka valdība šodien vērtēs iespējamo kompensāciju mehānismu mazturīgajiem saistībā ar elektroenerģijas sadārdzinājumu. Taujāta par rīcību, ja “Latv­energo” tik un tā prasīs paaugstināt elektro­enerģijas tarifus, Straujuma norādīja – ja šāda situāciju būs, tad to arī risinās.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Tas laikam tādēļ ka Lembergs nevar saprast vai idioti ir valdībā vai idioti ir 2 miljoni Latvijas iedzīvotāji.

Draugiem Facebook Twitter Google+