Latvijā
Kriminālziņas

Atlikta “Gaiļezera” mediķu korupcijas lieta, jo vairāki advokāti neierodas tiesā1


Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīca.
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīca.
Foto – LETA/Ieva Lūka

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa šodien, 11.aprīlī, atlika krimināllietas skatīšanu līdz 14.septembrim, kurā par prettiesiska labuma pieņemšanu no pacientiem apsūdzēti septiņi Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas darbinieki, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.

Tiesas sēde tika atlikta, jo savas aizņemtības dēļ nevarēja ierasties vairāki advokāti.

Lietas skatīšana atlikta jau vairākas reizes dažādu iemeslu dēļ, tai skaitā, saistībā ar divu lietā iesaistīto personu neierašanos. Uz lietas izskatīšanu veselības problēmu dēļ agrāk nebija ieradusies apsūdzētā Jura Novožilova advokāte Diāna Krūmiņa-Vildava, kā arī lietā apsūdzētais Valdis Girgensons, kura neierašanās iemesls viņa pārstāvim nebija zināms.

Uz apsūdzēto sola šajā lietā sēdīsies Novožilovs, Vēsma Matroze, Ilze Laila Laudere, Karina Moisejeva, Ineta Nemiro, Girgensons un Māra Epermane. Vairums no apsūdzētajiem ir radiologi.

Vairākiem apsūdzētajiem tiek inkriminēta tirgošanās ar ietekmi, par ko var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem, ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, ar piespiedu darbu vai ar naudas sodu, atņemot tiesības uz noteiktu nodarbošanos vai tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz pieciem gadiem, kā arī ir norādīts pants par valsts amatpersonas bezdarbību, par ko var piemērot brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem, ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, ar piespiedu darbu vai ar naudas sodu.

Prokurore tiesai nodeva krimināllietu pret sešiem slimnīcas Diagnostiskās radioloģijas centra stacionāra “Gaiļezers” diagnostisko radioloģijas nodaļu darbiniekiem un kādas citas stacionāra “Gaiļezers” nodaļas darbinieku.

Saistītie raksti

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai, laikā no 2013.gada oktobra līdz 2015.gada aprīlim vairāki medicīnas darbinieki, izmantojot savas pilnvaras, personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās par magnētiskās rezonanses izmeklējumu nodrošināšanu, sistemātiski pieprasīja materiālas vērtības un tās pieņēma no pacientiem par magnētiskās rezonanses izmeklējumu nodrošināšanu labuma devēja interesēs, apejot noteikto rindas kārtību. Galvenokārt, magnētiskās rezonanses izmeklējumi tika veikti ārpus oficiālā darba laika.

Medicīnas darbiniekiem, apejot noteikto pacientu reģistrēšanas kārtību, veicot izmeklējumus ar magnētisko rezonansi 121 pacientam, slimnīcai nodarīts zaudējums ne mazāk kā 12 396,45 eiro apmērā.

LA.lv