×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
18. decembris, 2012
Drukāt

Atlikta Janukoviča viesošanās Maskavā

Foto - AFPFoto - AFP

Otrdien paredzētā Ukrainas prezidenta Viktora Janukoviča vizīte Maskavā pēdējā brīdī atlikta, paziņojis Kremļa vecākais ārpolitikas padomnieks Jurijs Ušakovs.

“Šodien bija ieplānota Ukrainas prezidenta Viktora Janukoviča darba vizīte. Ir pieņemts lēmums vizīti atlikt,” sacīja padomnieks. Darbam pie dokumentiem, kurus bija paredzēts parakstīt vizītes gaitā, nepieciešams papildu laiks, paskaidroja Ušakovs.

Janukoviča vizīti Kremlis oficiāli apstiprināja tikai pirmdien vakarā, un mediji ziņoja, ka viņš grasās parakstīt dokumentus par Ukrainas sadarbību ar Maskavas vadīto muitas ūniju apmaiņā pret lētāku gāzi. Šādas perspektīvas radījušas dusmas opozīcijai Ukrainas parlamentā, kas paudusi bažas par to, ka Ukraina uzgriež muguru Eiropas Savienībai.

Informācijas avoti Ukrainas medijiem zināja teikt, ka vizītē bijis arī paredzēts parakstīt līgumus par “gāzes formulas” maiņu, kā arī sākt procedūru par Ukrainas pievienošanos muitas ūnijai. Savukārt Eiropas Savienība rezolūcijā par situāciju Ukrainā, neraugoties uz Kijevai iepriekš pausto kritiku, nekādas sankcijas nav noteikusi, un eksperti to saista ar Briseles nevēlēšanos “palaist” Ukrainu “Krievijas apkampienos”, īpaši jau ņemot vērā Janukoviča pēdējā laika izteikumus par pievienošanos atsevišķām Muitas ūnijas normām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+