×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
5. decembris, 2014
Drukāt

Atlūgumu iesniedzis Nacionālā veselības dienesta vadītājs Taube (papildināts) (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Bijušais Nacionālā veselības dienesta direktors Māris Taube.

Nacionālā veselības dienesta (NVD) direktors Māris Taube iesniedzis atlūgumu, ziņo Latvijas Radio.

Taube atzinis, ka viņš NVD vadītāja amatā nostrādājis trīs gadus, un tagad viņam ir pavērusies iespēja atgriezties savā profesijā ārsta – psihiatra amatā.

“Tas darbs ir ļoti smags un brīžiem nepatīkams, grūts (..) Mums ir jāizpilda tāda politika, kāda ir, un lēmumi nav patīkami. Protams, uzskatu, ka ir bijis pietiekams [darba] laiks, diezgan daudz lietu ir izdevies sakārtot – izveidot skaidrāku sistēmu stacionārajā aprūpē, arī diagnožu apmaksas sistēmā bijusi virzība uz priekšu. Arī zāļu jomā tomēr izdevies panākt to, lai onkoloģijas pacientiem nav jāgaida zāles milzīgās rindās. Tā kā šis tas ir izdarīts,” Latvijas Radio teica Taube.

Viņš NVD vadītāja amatā būs līdz šā gada beigām. Jauns dienesta vadītājs iespējami drīz tiks meklēts konkursā.

Jau vēstīts, ka Taube kļuva par NVD vadītāju 2011. gada decembra otrajā pusē pēc uzvaras konkursā uz šo amatu. Līdz tam viņš bija dienesta vadītāja pienākumu izpildītājs. Toreiz uz NVD vadītāja amatu kandidēja trīs cilvēki.

Pēdējā laikā NVD saņēma pārmetumus saistībā ar atteikumu sniegt valsts atbalstus smagi slimā Dāvja ārstēšanai ASV. Veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS) gan attaisnoja dienesta rīcību, norādot, ka saskaņā ar pašreizējiem normatīviem valsts atbalstu nav iespējams sniegt tiem cilvēkiem, kas medicīnisko palīdzību saņem ārpus Eiropas Savienības robežām.

NVD administrē veselības aprūpei paredzētos valsts budžeta līdzekļus, slēdz līgumus un norēķinās par sniegtajiem pakalpojumiem, veic veselības aprūpes pakalpojumu plānošanu, tarifu aprēķināšanu, veido kompensējamo zāļu sarakstu, apstiprina medicīniskās tehnoloģijas un reģistrē klīniskās vadlīnijas, vada e-veselības projektus, kā arī nodrošina Ārstniecības riska fonda darbību.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Lai nu kādēļ Māris atgriežas psihiatrijā, pacienti būs ieguvēji! Lielisks ārsts.

  2. Saskārsme ar šo iestādi ir radījusi iespaidu par šīs iestādes nevēlēšanos uzklausīt parasto iedzīvotāju ar veselības saistītās problēmas nemaz nerunajot problēmu risināšanu.Tāda pati drīzāk kaitīga iestāde kā KNABs,veselības kontrole.

Draugiem Facebook Twitter Google+