×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
13. maijs, 2015
Drukāt

Ņemcova domubiedri atmasko Putina melus (4)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Februārī Kremļa tuvumā­ nošautā Borisa Ņemcova, kurš asi kritizēja Krievijas prezidenta Vladimira Putina politiku, domubiedri publicējuši apjomīgu ziņojumu. Tajā apkopoti nogalinātā opozīcijas politiķa iegūtie pierādījumi, kas kārtējo reizi apliecina Krievijas armijas iesaisti karā Ukrainas austrumos.

Domubiedri turpina darbu

“Es izdomāju, ko darīt. Jāuzraksta ziņojums “Putins. Karš”, jāizdod to milzīgā tirāžā un jāizdala cilvēkiem. Pastāstīsim, kā Putins sāka šo karu. Tikai tā mēs uzvarēsim propagandu,” šādi, ienākot paša dibinātās partijas “RPR Parnas”, birojā vēl nesen esot paziņojis Boriss Ņemcovs. Viņam bija izdevies iegūt bagātīgu klāstu pierādījumu, kas apliecina Krievijas atbildību par kara kurināšanu Ukrainas austrumu apgabalos Doņeckā un Luhanskā. Krievijas opozīcijas līdera izveidotais arhīvs par Krievijas iesaisti karā Ukrainā saturēja gan intervijas ar Krievijas karavīriem un viņu tuviniekiem, gan apliecinājumus, ka Krievijas armija uz Ukrainu ir nosūtījusi bruņutehniku. Taču viņam neizdevās publiski atmaskot Putina melus. 27. februārī Ņemcovs tika nošauts divsimt metrus no Kremļa. Pēc Kremļa kritiķa noslepkavošanas Krievijas policija konfiscēja viņa datoru, pierakstu klades un dažādos informācijas nesējus, kas saturēja ziņas par Krievijas armijas atbildību par karu Ukrainā.

“Kad viņš tika nogalināts, bija jāpaiet laikam, lai es atgūtos no sākotnējā šoka. Tad es sapratu, ka mans pienākums ir turpināt mirušā biedra darbu un publicēt ziņojumu, kura izstrādi viņš bija sācis,” sarunā ar raidsabiedrību “Brīvā Eiropa” paziņoja Krievijas opozīcijas viens no līderiem un Ņemcova tuvs draugs Iļja Jašins. Viņš norādīja, ka Ņemcovs cerēja ar šo informāciju “atvērt Krievijas sabiedrības acis” un stāstīt par Ukrainas separātistu pusē karojošo Krievijas karavīru pastrādātajiem noziegumiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Karaa laikaa patiesiiba mirst pirmaa.

  2. ”Atsaucoties uz B.Ņemcova savāktajiem pierādījumiem”- tas pašlaik ir vienīgais pierādījums. Īsti pierādījumi būtu, ja minētie radinieki tiešsaistē apstiprinātu šeit ziņoto. Diemžēl Latvijas mēdiji kā pierādītus bieži publicē pat ”Ukrainas informatīvās pretošanās grupas” ziņojumus- tās nosaukums vien liecina par informatīvu karu no abām pusēm. Patiesība ir kaut kur ārā, kā mēdza teikt Slepeno Lietu varoņi.

  3. Informatīvā kara apstākļos vienus melus atmasko ar citiem meliem. Tāds ir informatīvais karš un tur karo abu pušu propogandas.

  4. Šorīt CNN ziņās lasīju, ka 220 Krievijas zaldātu esot kādā kaujā ņēmuši galu Ukrainā.

Draugiem Facebook Twitter Google+