×
Mobilā versija
Brīdinājums +28.1°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
30. jūnijs, 2017
Drukāt

Atmazgā 2 līdz 5% no IKP

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

ES pastiprina noteikumus pret nelikumīgi 
iegūtu līdzekļu legali­zāciju, teroristu finansēšanu un izvairīšanos no nodokļu maksāšanas.

Man kā ES tieslietu komisārei ir ļoti svarīgi uzlabot cīņu pret nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju un teroristu finansēšanu. Šis jautājums ir saistīts ne tikai ar drošību, bet arī ar taisnīgumu.

Pārredzamības trūkums ļauj noziedzniekiem finansēt teroristu darbības. Vāji noteikumi nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas jomā ļauj personām, kas izvairās no nodokļu maksāšanas, “ietaupītās” summas diskrēti ieplūdināt atpakaļ ekonomikā. Šie zaudētie ieņēmumi atņem valdībām iespējas veikt vajadzīgos ieguldījumus izglītībā vai infrastruktūrā, un tie varētu palielināt nodokļus, ko maksā godīgie pilsoņi. Panamas dokumenti ir parādījuši, cik dārgi Eiropas ekonomikai izmaksā personu izvairīšanās no nodokļu maksāšanas.

Gadījumos, kad noziedznieki legalizē līdzekļus, kuri iegūti, piemēram, narkotiku kontrabandas ceļā, viņi šos līdzekļus “atmazgā”, lai dzēstu visas pēdas, kas liecina par to nelegālo izcelsmi. Lai gan ir grūti novērtēt šā nozieguma apmērus, saskaņā ar dažām aplēsēm tiek uzskatīts, ka nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas rezultātā pasaulē katru gadu tiek pazaudēti divi līdz pieci procenti no IKP. Turklāt noziedznieku un teroristu organizācijām šie līdzekļi ir nepieciešami, lai uzturētu to noziedzīgos tīklus, piesaistītu jaunus dalībniekus un sagatavotu un veiktu terora aktus. Apturot nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju, noziedznieki tiks atturēti no jebkādu prettiesisku darbību plānošanas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+