Mobilā versija
Brīdinājums -0.4°C
Evija, Raita, Jogita
Sestdiena, 3. decembris, 2016
16. jūnijs, 2014
Drukāt

Igaunijas uzņēmumi atmazgā Krievijas naudu

Foto - LETAFoto - LETA

Igaunijas uzņēmumiem ir nozīmīga loma Krievijas uzņēmēju un amatpersonu izmantotā shēmā, kurā uz Igauniju tiek pārskaitīta nauda un tad vesta atpakaļ uz Krieviju skaidrā naudā, ziņo laikraksts “Eesti Ekspress”.

Laikraksts norāda, ka šādu ceļojumu katru gadu veic simtiem miljoniem eiro. 2012. gadā tā laika Igaunijas iekšlietu ministrs Kens Vahers sacīja, ka šādā veidā 2008. gadā tika pārvietoti 525 miljoni eiro, nākamajā gadā šai summai nokrītoties līdz 200 miljoniem eiro, bet gan 2010., gan 2011. gadā tai veidojot 350 miljonus eiro. “Eesti Ekspress” raksta, ka šīs summas tikušas deklarētas ieņēmumu dienestā. Šī shēma parasti arī ietver vairākas citas valstis bez Igaunijas, naudu no Krievijas vispirms pārskaitot uz tādām Eiropas Savienības dalībvalstīm kā Kipra un Latvija, kur ir krietni dārgāk tos pārvērst skaidrā naudā.

Pievienot komentāru

Poliju piemeklējis spēcīgs sniegputenis; daudzviet bloķēti ceļiSpēcīga sniegputeņa dēļ piektdien Polijā aptuveni 180 000 mājsaimniecību palikušas bez elektroapgādes un daudzviet valstī ceļus nobloķējuši nolūzuši koki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģisĪsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+