×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.3°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
4. augusts, 2014
Drukāt

“Atmest ambīcijas un sākt strādāt ar citu motivāciju”


Foto-LETAFoto-LETA

Jautāju lasītājiem, pēc kādiem kritērijiem vērtēs, par ko balsot Saeimas vēlēšanās.

 

Ināra Bedānova, 
zvērināta advokāte:

“Es nemēdzu uzreiz atbalstīt jaunās partijas. Lai arī redzu veco partiju kļūdas un problēmas iepriekšējos gados, vismaz zinu, ko no viņiem var sagaidīt, tāpēc balsoju par vienu politisko spēku. Nekad neatbalstīšu “Saskaņas centru”, jo nevaru bal­sot par partiju, kura klaji deklarē otru valstu valodu. Protams, mums visiem šeit ir jāsadzīvo, taču nevaru balsot par partiju, kuras idejas ir pretējas manai pārliecībai. Katram cilvēkam kādā laikā ir savas aktualitātes – pensionāriem pensijas, skolotājiem un mediķiem algas un nozares attīstība utt. Problēmu mūsu valstī ir daudz, bet līdzekļi ierobežoti. Manuprāt, politiķiem ir ļoti daudz ambīciju, un viņi vairāk domā par sevis pierādīšanu, nevis par valsts attīstību. Tāpēc es gribētu redzēt, ka viņi šīs ambīcijas atmet un sāk strādāt ar citu motivāciju. No juridiskās puses, gribētos, lai valdība vairāk padomā un argumentē pieņemtos likumus, jo pašreiz ir tā, ka kaut ko pieņem konkrētai problēmai, un tad nepārtraukti tiek ieviesti grozījumi. Juridiskajai komisijai vajadzētu nopietnāku pieeju.”

Aivo 
Leimanis, 
zvērināts advokāts:

“Vienmēr esmu vadījies pēc tā, kā cilvēks, būdams ievēlēts par Saeimas deputātu, varētu strādāt savā nozarē un būt kompetents. Tāpēc man ir svarīgi, lai viņš būtu profesionālis savā jomā. Tāpat es atbalstītu tos jaunos politiskos spēkus un jaunos censoņus, kuri ieguvuši augstāko izglītību, ir praktizējušies ārzemēs un guvuši pieredzi. Manuprāt, tieši šādi cilvēki, atgriežoties Latvijā un izvērtējot politisko un ekonomisko situāciju, var kaut kādā veidā izkristalizēt, ar ko viņi varētu palīdzēt valstij. Esmu pilnībā par to, ka politikā jāintegrējas jauniem un perspektīviem cilvēkiem, kuri nekādā veidā nav sevi diskreditējuši, kā to diemžēl dara lielākā daļa politiķu, kuri laiku pa laikam maina gan politisko piederību, gan politisko partiju. Viņi it kā parādās jaunā kapacitātē, taču tie ir tie paši cilvēki. Ja par tieslietu sistēmu, tad es kā advokāts esmu ieinteresēts, lai tiesā strādātu pats kompetentākais tiesnesis, arī prokuroriem ir jāatbilst tieši šādām kvalitātēm. Protams, pats vājākais posms šajā ķēdē ir Valsts policijas darbinieki, kuri izmeklē lietas. Mēs esam ieinteresēti, lai tiesu sistēmā ir profesionāli un kvalificēti kadri. Tāpēc viena no lietām, kas būtu jārisina, ir algu palielināšana šajā sistēmā strādājošajiem atbilstoši tam, ar ko viņi nodarbojas. Viens no aspektiem, par ko runā publiskajā telpā īpaši priekšvēlēšanu cīņu laikā un ar ko jaunās partijas varētu sevi pozicionēt, ir pietiekams finansējums, kas iedalīts adekvāti, sākot ar tiesnešiem un beidzot ar Valsts policijas darbiniekiem.”

Anita 
Elksne, 
zvērināta 
notāre:

“Noteikti ņemu vērā tikai darbus un iepriekšējo pieredzi, jo lielākā daļa politiķu jau ir paspējuši būt kādu laiku valdībā un sevi parādīt. Tāpat esmu diezgan slinka, lai iepazītos ar visām vēlēšanu programmām, un viņu solījumi vairāk biedē nekā pārliecina. Esmu pārliecināta, jo vairāk sola, jo mazāk būs, mazāk izdarīs. Pavisam vienkārši: svarīgākā un aktuālākā problēma, kura jāatrisina, ir viena – nodokļu politika. Gan tā, kas attiecas uz uzņēmējiem, gan uz iedzīvotājiem. Ja es dzirdu, ka Eiropā iedzīvotājs ar algu 1400 – 1500 eiro mēnesī skaitās apaļš nabags un viņam vēl piemaksā par veselības apdrošināšanu… Savukārt mums neapliekamais minimums ir 75 eiro. Es neesmu pret to, ka naudu tērē valstij svarīgām lietām, piemēram, izglītībai un medicīnai, taču ne autoparku uzturēšanai. Ministriem var būt lielākas algas, taču jātērē ir normāli. Lai ierēdņi strādā tāpat kā mēs un brauc ar savām mašīnām vai tramvaju.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+