Mobilā versija
Brīdinājums +0.6°C
Oļģerts, Aļģirds, Aļģis, Orests
Piektdiena, 20. janvāris, 2017
19. augusts, 2015
Drukāt

“Atmet bezdarbību!” Kampaņa jauniešiem, kuri nestrādā un nemācās

Foto - Andris OzoliņšFoto - Andris Ozoliņš

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) līdz 9. septembrim īsteno sociāli izglītojošo kampaņu “Atmet BEZdarbību!”.

Tās mērķis ir motivēt jauniešus, kuri nestrādā un nemācās, izmantot projekta “Jauniešu garantija” priekšrocības – bez maksas apgūt vairāk nekā simts darba tirgū pieprasītākās profesijas gada vai pusotra gada laikā. Projekta dalībnieki var iegūt virkni papildu labumu: stipendiju no 70 līdz 115 eiro mēnesī, iespēju bez maksas dzīvot dienesta viesnīcā, apmaksātus ceļa izdevumi prakses laikā un citus.

Mācības var uzsākt jaunieši no 17 līdz 29 gadiem, kuri nav nodarbināti un nemācās, tai skaitā neapgūst pilna laika studiju programmas. Dokumentus izvēlētajā izglītības iestādē var iesniegt līdz vasaras beigām un jau septembrī uzsākt mācības. Populārākā profesija šajā uzņemšanā ir pavārs, kura kvalifikāciju var iegūt desmit profesionālās izglītības iestādēs vai to filiālēs. Septiņās izglītības iestādēs plānots sagatavot grāmatvežus un autoatslēdzniekus, sešās – galdniekus, konditorus un restorānu pakalpojumu speciālistus. Kopumā jaunieši var izvēlēties apgūt kādu sev tīkamu profesiju vairāk nekā 40 profesionālās izglītības iestādēs vai to filiālēs visā Latvijā.

Pievienot komentāru

Bērnu vecāki varēs ātrāk iet pensijā? (27)Līdz valsts simtgadei plānots iedarbināt ambiciozu demogrāfiskās atveseļošanas programmu, kurai dots nosaukums “Māras solis”. Viens no tās priekšlikumiem – dot iespēju bērnu vecākiem ātrāk doties pensijā, vēstīja "TV3 ziņas".
"Visu slikto atstāju ūdenī." Arī Mairis Briedis iegremdējas ledainajā Daugavā (1)Pieaugušie, mazi bērni, pensionāri – tik kupls cilvēku pūlis šodien bija atnākuši uz 11. novembra krastmalu, lai, slavējot pareizticīgās baznīcas svētkus, gremdētos
Draugiem Facebook Twitter Google+