×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
13. jūnijs, 2016
Drukāt

Atmiņas par bērnības vasarām: atklāta izstāde “Bērns kūrortā

Publicitātes attēlsPublicitātes attēls

Jūrmalas pilsētas muzejā atklāta pastāvīgā izstāde “Bērns kūrortā”, kas veltīta dažādu laiku bērnības atmiņām par Jūrmalu, LA.lv uzzināja muzejā.

Izstādē skatāmas bērnu rotaļlietas, grāmatas, spēles, apģērbs un pludmales piederumi no Jūrmalas pilsētas muzeja krājuma, iepazīstinot ar bērnu izklaidēm un vaļaspriekiem kūrortā no 19. gadsimta beigām līdz pat mūsdienām. Izstādē ir iespējams ne vien aplūkot spēles, bet arī spēlēties pašiem. Visjaunākie apmeklētāji var iejusties pludmales atmosfērā un būvēt smilšu pilis.

Lielākā daļa no izstādē redzamajiem priekšmetiem ir jūrmalnieku un rīdzinieku bērnības liecinieki, kas rūpīgi glabāti un dāvināti muzejam, pastāstīja muzeja pārstāve Diāna Josta. Vairums no tiem publiskai apskatei eksponēti pirmo reizi. Izstādi papildina pastkartes un fotogrāfijas, kā arī jūrmalnieku atmiņu lasījumi par bērnību kūrortā.

Muzeja vēsturniece Inga Sarma: “Kūrortus izgudroja pieaugušie. Iespējams tāpēc, ka tur viņi jutās kā bērnībā – līksmi un bezrūpīgi. Tomēr, braucot uz kūrortu, pieaugušajiem pašiem bieži vien līdzi bija bērni. Kamēr vecāki baudīja kūrorta gaisotni, bērni atrada un izgudroja paši savas kūrorta izklaides: būvēja smilšu pilis, dzenāja bumbu, laida pūķus, bet lietainās dienās patvērās vasarnīcu verandās, kur varēja pārtapt par iemīļoto grāmatu varoņiem, tērpt lelles, vai izspēlēt alvas zaldātiņu kaujas. Dažādi laiki veidoja savas iezīmes bērnu kūrorta ikdienā. Izjādes ar poniju jūras krastā tiem, ko pieskatīja aukles un guvernantes, pirmās vasaras kolonijas tiem bērniem, kuru vecāki paši nekad neatļāvās atpūsties kūrortā, pionieru nometnes ar militarizētām spēlēm un maršēšanu uz pludmali…”

Ieeja bez maksas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+