×
Mobilā versija
Brīdinājums +28.1°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
14. jūnijs, 2017
Drukāt

Atmiņas par ieslodzījumiem: atvērta pirmskara diplomāta Sējas dienasgrāmata

Timura Subhankulova fotoTimura Subhankulova foto

Ārlietu ministrijā šodien atvērta bijušā ārlietu ministra, diplomāta un okupāciju varu represētā Ludviga Sējas dienasgrāmata.

Pasākumā “Es pazīstu vairs tikai sevi: diplomāta dienasgrāmatas un memuāri (1941-1961)” pirmo reizi prezentēta Sējas dienasgrāmata, kas rakstīta laika posmā no 1941. līdz 1944. gadam un stāsta par vācu okupēto Latviju. Tāpat tiks publicēti arī memuāri, kur tiek atspoguļoti apstākļi nacistu un komunistu cietumos un soda nometnēs Latvijā, Polijā un Krievijā un nometinājumā “Komi APSR”.

1922. gadā Sēja sekmēja Latvijas “de iure” atzīšanu no ASV puses. Starpkaru posmā viņš centās panākt ciešāku sadarbību Baltijas valstu starpā, bet vācu okupācijas laikā viņš iesaistījās pretošanās kustībā kā Latvijas Centrālās padomes ģenerālsekretārs. No 1944. līdz 1951. gadam viņš bija nacistu un komunistu apcietinājumā Rīgas Centrālcietumā, Štuthofas koncentrācijas nometnē, Lubjankas un Lefortovas cietumā un citās ieslodzījuma vietās. Tikai 1958. gada vasarā viņam radās iespēja atgriezties uz pastāvīgu dzīvi dzimtenē.

“Sējas mūžs un pārdzīvojumi nacistu un padomju ieslodzījumā un piespiedu atšķirtība no savas ģimenes ir spilgta liecība Latvijas valsts un tautas traģiskajam liktenim divu noziedzīgu totalitāru režīmu – staļiniskās Padomju Savienības un hitleriskās Vācijas – pakļautībā un apliecinājums viņa nelokāmajai uzticībai brīvai un demokrātiskai Latvijas Republikai,” rakstījis vēsturnieks Uldis Neiburgs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+