×
Mobilā versija
+10.7°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
6. oktobris, 2016
Drukāt

Atmiņas triki

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Paulas Hokinsas debijas romāna “Meitene vilcienā”, kas lasāms arī latviski, ceļš no “The New York Times” bestselleru plaukta uz Holivudu bija loģiska notikumu ķēdīte, un lielajam ekrānam ar Emīliju Blāntu titullomā to adaptējis pirms vairākiem gadiem ar “Kalponi” slavu guvušais režisors Teits Teilors.

Atmiņas ir pateicīgs materiāls, ar ko spēlēties uz lielā ekrāna, jo īpaši – ja vēl iesaistīta krīze personīgajā dzīvē, alkohols un tamlīdzīgas nebūšanas. Šādu komplektu, ko papildina darba zaudējums un pilnībā zaudēts pašlepnums, Pola Hokinsa iedāvinājusi sava romāna “Meitene vilcienā” galvenajai varonei, ko filmā atveido laba britu aktrise Emīlija Blānta. Viņas Reičela katru dienu ar vilcienu brauc garām mājai, kurā dzīvojošie šķiet vienmēr būs laimīgi kopā. Taču kādā dienā redzētais viņu satriec, un, kā drīz atklājas, Reičela labi zina šīs mājas iemītniekus, un kopā pieredzētais, kā arī viņas uzvedība pēdējā laikā uz sievietes pleciem veļ smagu aizdomu ēnu. Mijoties tagadnei ar pagātni, atmiņām ar piedzīvo un tikai iztēloto, Teits Teilors uzņēmis trilleri, kas, sekojot Deivida Finčera “Neatrodamās” pēdās un uzsvaru liekot uz montāžu, ar atbildību pret romāna autores rakstīto vārdu izstāsta sižetiski samudžinātu notikumu virkni, bet kinematogrāfiskās kvalitātes piekāpušās sižetiskajai līnijai un pārsteiguma momentiem, ja vien nav jau lasīta grāmata.

 

UZZIŅA

“Meitene vilcienā”/”The Girl on the Train”

Režisors: Teits Teilors

Lomās: Emīlija Blānta, Džastins Terū, Heilija Beneta, Rebeka Fērgusone, Lūks Evanss, Alisone Džennija, Edgars Ramirezs, Līsa Kudrova

No 7. oktobra “Kino Citadele”, “Cinamon”, “Multikino”, “K Suns”, kā arī kinoteātros Liepājā, Ventspilī, Kuldīgā, Valmierā, Siguldā un Cēsīs – Vidzemes koncertzālē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+