×
Mobilā versija
Brīdinājums +7.7°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
8. jūnijs, 2015
Drukāt

“Atmiņu arheoloģija” – jauna izstāde “Stūra mājā”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 17. jūnija līdz 15. augustam Stūra mājā, Brīvības ielā 61 būs skatāma starptautisku atzinību guvušā Lietuvas mākslinieka Deimanta Narkēviča personālizstāde “Atmiņu arheoloģija”, portālam LA.lv pavēstīja projekta kurators Māris Vītols.

Vītols norādīja, ka līdz šim Deimanta Narkēviča darbi Latvijā nav bijuši izstādīti un šī būs unikāla iespēja Latvijas mākslas interesentiem iepazīties ar mākslinieka daiļradē nozīmīgām instalācijām un videodarbiem, kas kļuvuši aktuāli pasaules laikmetīgās mākslas kontekstā.

Deimants Narkēvičs (1964. gadā, Utena, Lietuva) ir viens no spilgtākajiem un aktuālākajiem šābrīža Baltijas valstu laikmetīgās mākslas pārstāvjiem. Mākslinieka karjeru viņš sāka 90. gadu sākumā pēc Viļņas Mākslas akadēmijas tēlniecības nodaļas absolvēšanas, bet pasaules slavu ieguva pievēršoties dažādu naratīva struktūru pētniecībai kino un video medijā. Mākslinieks regulāri piedalās grupu izstādēs un kopš 1994. gada ir sarīkojis vairāk nekā sešdesmit personālizstādes dažādās pasaules valstīs. Deimants Narkēvičs ir bijis vairāku Venēcijas mākslas biennāļu dalībnieks, piedalījies Sanpaulu, Istanbulas un Gvandžū bienāllēs, kā arī Manifesta 2 un Manifesta 10 lielizstādēs un daudzos starptautiskos filmu festivālos. Viņa darbi atrodas nozīmīgākajās mūsdienu mākslas kolekcijās pasaulē.

Izstādes “Atmiņu arheoloģija” ietvaros skatītājiem tiek piedāvāts iepazīties ar pēdējos gados radītajām mākslinieka instalācijām un video darbiem, kas kļuvuši aktuāli pasaules laikmetīgās mākslas kontekstā. Narkēvičam rūp pagātnes un tagadnes mijiedarbība. Savos darbos mākslinieks mums palīdz atgūt atmiņas par pagātni, kas savā neizbēgami nepilnīgajā un atjaunotajā veidolā turpina iespaidot mūsu tagadnes vērtējumu.

Izstāde Stūra mājā, Brīvības ielā 61 būs skatāma no 17. jūnija līdz 15. augustam. Izstādes darba laiks ir no trešdienas līdz sestdienai no plkst. 11 līdz plkst. 17. Izstādi organizē biedrība “Latvijas Kultūras projekti” sadarbībā ar ABLV Charitable Foundation, Lietuvas Kultūras Padomi un laikmetīgās mākslas galeriju “Vartai” (Lietuva). Ekspozīciju Rīgā papildina izstādes katalogs. Ieeja izstādē ir bez maksas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+