×
Mobilā versija
Brīdinājums +9.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
21. jūnijs, 2013
Drukāt

“Atmiņu Daugava” – grāmata par zudušo Daugavas senleju

atminu-daugava-vaaks2

Daugavas senleja posmā no Pļaviņām līdz Aizkrauklei reiz tika uzskatīta par skaistāko vietu Latvijā. Mēs bijām spiesti to zaudēt, bet Daugavas ainavas simboliskā nozīme latviešu tautas apziņā ir saglabājusies vēl šodien. Savu pamatu apzināšanās ir īpaši svarīga mūsdienu mainīgajā pasaulē, jo tā dod sava spēka un savas nozīmes apziņu, kas tik nepieciešama ikdienā.

Kultūrvēsturiskā izdevuma – grāmatas “Atmiņu Daugava” – atvēršanas svētki notiks 22. jūnijā plkst. 16:00, Latvijas Likteņdārzā Koknesē.

Grāmatas izdevējs – biedrība “Koknesei” un Kokneses, Pļaviņu, Salas, Aizkraukles pašvaldības un Staburaga pagasta pārvalde – aicina visus interesentus apmeklēt šo pasākumu un izmantot iespēju iegādāties grāmatu “Atmiņu Daugava”par ziedojumu, kas tiks veltīts Likteņdārzam.

Grāmatā “Atmiņu Daugava” ir apkopoti materiāli, kas tika iegūti, triju gadu garumā vācot atmiņas, dokumentus un fotoliecības par Daugavas senleju posmā no Pļaviņām līdz Aizkrauklei pirms senlejas applūdināšanas. Šajā izdevumā ir iekļauti vairāk kā 600 fotomateriāli. Cilvēku atmiņas papildināja rakstītie vēstures avoti: arhīvu dokumenti, preses publikācijas, apraksti un pētījumi.

Tā ir neliela, taču ļoti būtiska Daugavas vēstures daļa. Lasītājiem piedāvātais fotomateriāls, tāpat kā cilvēku atmiņu stāstījumi, ir unikāla nacionālās atmiņas daļa: šis materiāls mums ne tikai ļāva reiz bijušo Daugavu salikt no jauna – akmeni pie akmens, krāci pie krāces, tas ļauj arī mums visiem iziet šo Daugavas posmu no Pļaviņām līdz Aizkrauklei vēlreiz. Grāmata ir veltīta tiem likteņiem, kas tika salauzti mūsu kopējās labklājības celšanas vārdā, un tai paaudzei, kurai nekad nebūs lemts skatīt Daugavu tādu, kādu to savām acīm skatīja mūsu vecāki un vecvecāki. rastos.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+