Mobilā versija
-2.2°C
Ārija, Rigonda, Adrija, Adrians, Adriāna
Trešdiena, 22. februāris, 2017
15. jūnijs, 2015
Drukāt

Atmodusies kosmosa laboratorija “Philae”

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Pēc septiņu mēnešu ilgas klusēšanas beidzot pamodusies kosmosa laboratorija “Philae”, kas pērnā gada novembrī nolaidās uz komētas, paziņojusi Eiropas Kosmosa aģentūra (EKA).

Eiropas zinātnieku konstruētā zonde “Rosetta” ar laboratoriju “Philae” tika palaista kosmosā 2004. gadā, un satikšanās ar “67P/Čurjumova-Gerasimenko” komētu notika pagājušā gada 12. novembrī 510 miljonu kilometru attālumā no Zemes. Tas ir gandrīz trīs reizes vairāk nekā attālums no mūsu planētas līdz Saulei.

Tomēr nolaišanās uz komētas nenotika tik gludi, kā cerēts. “Philae” divas reizes atlēca no komētas virsmas, pirms piestiprinājās klints ēnā. Lai veiktu eksperimentu, zondes baterijās pietika enerģijas tikai 60 stundām.. “Philae” izdevās pārraidīt uz Zemi vērtīgus datus, pirms tā pārtrauca darboties. Tomēr pastāvēja cerība, ka, komētai pievirzoties tuvāk Saulei, labāks apgaismojums uzlādēs laboratorijas saules baterijas un tā atsāks darboties.

Zinātniekiem par atvieglojumu, sestdien “Philae” pēc septiņu mēnešu klusēšanas nosūtīja signālu uz Zemi. Zinātnieki uzskata, ko zonde atmodusies, vairākas dienas pirms noraidījusi signālu, un tagad plāno mainīt “Rosetta” atrašanās vietu, lai nodrošinātu spēcīgāku saikni ar “Philae”.

Komēta 13. augustā pietuvosies vistuvāk Saulei, un zinātnieki cer, ka laboratorija iegūs pietiekami daudz enerģijas, lai darbotos līdz oktobrim.

Pievienot komentāru

Brisele varētu iesniegt Londonai līdz 60 miljardiem eiro lielu izstāšanās rēķinu (1)Lielbritānijai būs jāsamaksā liels rēķins, lai izstātos no Eiropas Savienības (ES), un sarunas par jaunajām attiecībām ar bloku var ilgt gadiem, otrdien
Draugiem Facebook Twitter Google+