×
Mobilā versija
Brīdinājums +7.2°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
8. augusts, 2013
Drukāt

Atpūta ellē – “Fontaine festival”


ReklāmfotoReklāmfoto

Rokmūzikas cienītājus jau astoto gadu Liepājā pulcēs “Fontaine festival”, kas no 9. līdz 11. augustam Liepājā klubā “Fontaine palace” un tā apkārtnē uz piecām skatuvēm pulcēs vairāk nekā četrus desmitus mūzikas apvienību un dīdžeju no Latvijas, Vācijas, Zviedrijas, ASV, Gruzijas, Igaunijas, Krievijas, Ungārijas, Izraēlas, Polijas, Somijas un Ukrainas.


 

Kā ierasts, koncerti notiks klubā “Fontaine palace”, klubam piegulošajā terasē “Acropolis”, blūza un džeza bārā “Fire bar”, bārā “Prison bar”, kā arī uz festivāla galvenās – “Gypsy camp” – skatuves viesnīcas “Fontaine Royal” pagalmā.

Šogad par notikuma devīzi izraudzīts sauklis “Rest in hell” (“Atpūta ellē”), kas tomēr nenozīmē, ka apmeklētāji varēs ļauties laiskai atpūtai. Viņi tiks aicināti aktīvi just līdzi vairāk vai mazāk roķīgu apvienību priekšnesumiem, ar “izklupieniem” arī citos mūzikas žanros. Tā, piemēram, festivālu atklās Latvijā jau labi pazīstamā, jestrā krievu postfolkloras apvienība “Otava Yo”. Savukārt viņu tautieši “Lakuna” uz Liepāju vedīs tradicionālu īru folkmūziku. No Zviedrijas ieradīsies folkloras apvienība “Palace On Wheels”, trio, kas nespēlē zviedru, bet Indijas tradicionālo mūziku. Emocionāla baudījuma cienītājus uzrunas Vācijas dziesminieks Leaf jeb Nikijs Fišers, bet no Amerikas – dziesminieks Hovards Fišmens.

Blūza virzienu pārstāvēs gan vietējā grupa “Mirta & hot acoustic”, apvienība “Ainars Pūpols & Pi Blues”, kā arī Polijas blūza profesionāļi – “Open Blues”, kas spēlēs gan poļu autoru kompozīcijas, gan blūza standartus.

Rokmūzikas cienītāju ausis priecēs pašmāju jaunie censoņi “The Velvet Supernova”, kuri jau pamanījušies iesildīt rokzvaigznes Slash koncertu Lietuvā, bet pašlaik tuvojas sava debijas albuma finiša taisnei. Viņiem pievienojas jaunā grupa “Dust Devil Drive”, kuri nule laiduši klajā savu pirmo albumu “Out of Control EP” un indīroka pārstāvji no Gruzijas “Loudspeakers”.

Smagākas mūzikas piekritējus priecēs gan Latvijas metālmūzikas skatuves veterāni – pagājušā gada labākā pašmāju metālmūzikas koncertgrupa “Sanctimony”, kurā dzied pērnā gada labākais vokālists Jānis Boļšaks un kuri aizvadītā gada nogalē izdevuši jaunu minialbumu “Perfection”. Viņiem pievienojas “To leave a trace” – metāla grupa no Ukrainas, kas patīkami iepriecinās ar gana agresīvu meitenes vokālu. Latviju metāla žanrā pārstāvēs arī starptautisku atzinību iekarojušie “Relicseed”, latviešu smagā metāla jaunie censoņi “Burned in Blizzard”. No Somijas ieradīsies jaunie melodiskā hārdkora pārstāvji “Tax”, kuru šogad klajā laistais albums “Paximus Maximus” satur 15 kompozīcijas, kas to straujuma dēļ izskan 24 minūtēs. Spēlēs arī Latvijā jau pazīstamie ungāru hārdkora pārstāvji “Insane”.

Festivālā uzstāsies arī ģitāras virtuozs Edijs Eindžels no Lielbritānijas, viņa pavadošajā sastāvā īpaši šajā koncertā basģitāru spēlēs pats festivāla saimnieks Luijs Fonteins, kurš, protams, uzstāsies arī kopā ar paša muzikālo apvienību “The Starlait Searchers”. Festivāla saimnieks sola atskaņot grupas blūzroka manierē ieturētos skaņdarbus – gan no Fonteina jaunākā albuma “Buried & Blessed”, gan jaunas dziesmas.

Dalību festivālā apstiprinājušas arī divas leģendāras latviešu grupas – “Līvi” un “Jumprava”.

Piektdienas vakarā, 9. augustā, uz “Gypsy camp” skatuves gaidāms “Līvu” koncerts. Lai arī Latvijas roka leģendas vairs nekad nebūs oriģinālajā sastāvā, koncertā kopā uzstāsies Aivars Brīze, Tomass Kleins, Ainars Virga, Vilnis Krieviņš, Guntars Mucenieks un basģitārists Mārtiņš Burkevics. 10. augustā uz festivāla galvenās skatuves kāps pašmāju sintpopa leģendas – grupa “Jumprava”, lai priecētu ar labāko dziesmu izlasi.

Festivāla pilsētiņā darbosies arī fotostudija, notiks minifutbola turnīri un tiks atklāta kino telts, kurā varēs skatīties gan “Baltic shorts” programmu, gan studentu īsfilmas. Darāmā pietiks arī skeiteriem, “gaisa ģitāru” spēlētājiem un grafiti māksliniekiem.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+