×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
9. septembris, 2014
Drukāt

Konkursa “Latvijas Gada auto 2015” pretendents atpūtas izbraucieniem pie dabas


Publicitātes fotoPublicitātes foto

Neraugoties uz savu praktiskumu, "Fiat 500L Trekking" patiks arī neparastu automobiļu cienītājiem.

Mazauto “Fiat 500” veiksmes iedvesmots, itāliešu autoražotājs pirms pāris gadiem nāca klajā ar krietni ietilpīgāku šīs saimes pārstāvi – kompaktvenu “Fiat 500L”. Nesen Latvijas autotirgū parādījusies šā ģimenes universāļa apvidnieciskā modifikācija “Trekking”. Šis automobilis pieteikts arī konkursam “Latvijas Gada auto 2015” un jau paguvis piedalīties pirmajā kopīgajā pretendentu testa izbraucienā, kas pavasarī notika Siguldas apkārtnē.

Pēc ražotāju ieceres “Fiat 500L Trekking” esot paredzēts autobraucējiem, kam patīk piedzīvojumi un izbraucieni dabā nedēļas nogalēs. Šāda pieeja mūsdienās ir diezgan izplatīta, kad ar samērā vienkāršiem paņēmieniem parasts ģimenes auto tiek padarīts līdzīgs krosoveram. “Fiat 500L” pārbūve lauku variantā “Trekking” itāliešu ražotājam iznākusi tāda dekoratīva – būtiskākais bezceļa īpašību uzlabojums ir par 14 mm paaugstināts klīrenss. Pilnpiedziņa nav paredzēta. Tāpat automobilim ir mazliet platākas riteņu arkas ar plastmasas uzlikām, apvidnieciska izskata bamperi un īpaša dizaina riteņu diski. Turklāt iespējams izvēlēties kontrastējošu jumta krāsojumu. Elektroniskā stabilitātes sistēma “Trekking” versijā ir mazliet gudrāka, un tai ir diferenciāļa bloķēšanas imitācija, kas palīdz novērst velkošo riteņu izbuksēšanu.

“Fiat 500L”, tāpat kā tā lauku variants “Trekking”, izceļas ar visai ietilpīgu salonu, kā arī plašām transformācijas iespējām. Otrajā rindā var diezgan brīvi sasēsties trīs pieauguši pasažieri – samērā daudz vietas ir gan kājām, gan pleciem. Šeit vietā paskaidrot – lai gan automobiļa modeļa apzīmējumā figurē skaitlis 500, tas nebūt nav veidots uz Eiropā tik populārās mazās vabolītes bāzes, bet gan ir būvēts uz modernizētas lielāka modeļa “Punto” bāzes. Tādējādi šis piecsimtais padevies tik ietilpīgs. Faktiski ar “Fiat 500” šo lielāko versiju saista tikai stilīgajam mazauto raksturīgi dizaina elementi.

Tehniski “Trekking” modifikācija neatšķiras no “Fiat 500L” standarta modeļa. Automobilis pieejams ar diviem benzīna dzinējiem: 1,4 litru (95 ZS) un 0,9 litru (105 ZS), kā arī diviem turbodīzeļiem: 1,6 litru (105 ZS) un 1,3 litru (85 ZS).

Uzziņa


Konkursa “Latvijas Gada auto 2015” noslēguma pasākumi


Rudens “Mediju testa brauciens” 
20.09.2014., sestdiena plkst. 9 – 18

“Latvijas Gada auto klientu testa diena” 11.10.2014., sestdiena plkst. 9 – 21, 
tirdzniecības centrs “Mols”

“Lielais testa brauciens” 7., 11.8.2014., piektdiena, sestdiena, Ādaži, “Port Hotel”

Finālistu testa braucieni un svinīgā apbalvošanas ceremonija 6.12.2014., sestdiena

Viesnīca “Avalon Hotel”, Rīga Finālistu testa brauciens – plkst. 11 – 16

“Latvijas Gada auto 2015” svinīgās apbalvošanas ceremonijas TV un interneta tiešraidē plkst. 19

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+