Ārstēšana

Atpūtas mirkļi – pāris vienkāršas, noderīgas idejas 0

Visbiežāk redzes problēmas ir cilvēkiem, kuri strādā pie datora un kuriem nepieciešams skatienu koncentrēt. Tādēļ acis ieteicams ik pa laikam atpūtināt.

 

Izplatītākās redzes problēmas ir tuvredzība, akomodācijas (acs lēcas spēja mainīt fokusu) traucējumi un sausās acs sindroms. Nav jāatsakās no sava darba, jo ne dators, ne drukātais darbs, ne sīkas detaļas redzi neiespaido. Problēmas rada pārāk ilgs un pastāvīgs sasprindzinājums, pārlieka slodze, nepareiza datora lietošana u.tml.

Ja darbs saistīts ar saspringtu lūkošanos nelielā attālumā, vēlams ik pēc pusstundas kādu minūti vērst skatu tālumā, kā arī vairākas reizes tās lēni pamirkšķināt vai aizvērt uz pāris minūtēm.

 

Acs muskuļu darbību uzlabo ar skatienu (galvu līdzi negrozot!) zīmēti iedomāti astotnieku. Savukārt nogurumu mazina un asinsriti uzlabo viegla masāža, ko veic aizvērtām acīm caur plakstiņiem.

 

Nogurušām acīm palīdz gurķu vai melnās tējas kompreses un vēsa ūdens peldes, taču pats galvenais ir regulāra atpūta, pilnvērtīgs uzturs un labs miegs.

Ne visiem šos nosacījumus izdodas regulāri izpildīt darba apjoma un slodzes dēļ. Tādēļ, ja ir radušās redzes problēmas, saudzīgākais redzes korekcijas veids un acu veselības sargs ir brilles vai kontaktlēcas.

 

LA.lv