×
Mobilā versija
Brīdinājums +28.3°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
12. augusts, 2016
Drukāt

Atpūtniekus aicina uzmanīties. Sākas ūdensputnu medību sezona (3)

Foto - Ilze PētersoneFoto - Ilze Pētersone

Ik gadu otrajā augusta sestdienā tiek atklāta ūdensputnu medību sezona. Šogad tā sāksies 13.augustā plkst.16, tādēļ Valsts policija aicina gan medniekus, gan iedzīvotājus būt īpaši uzmanīgiem un ievērot drošības noteikumus.

Ūdensputnu medības notiek ne tikai medību platībās, bet arī publiskajās ūdenstilpēs, un, lai gan meteoroloģiskie laika apstākļi nesola svelmi kā citus gadus, pieļaujams, ka vienkopus ar medniekiem šīs ūdenstilpes izmantos arī atpūtnieki. Gan medniekus, gan atpūtniekus un pie ūdenstilpēm dzīvojošos aicinām būt īpaši piesardzīgiem ezeru un upju tuvumā un ievērot drošības noteikumus, tādējādi neapdraudot ne sevi, ne citus.

Tā kā iepriekšējos gados novērots, ka sezonas atklāšanas pirmajās dienās ūdensputnu medībās iesaistās liels mednieku skaits, arī šogad Valsts policija sadarbībā ar Valsts meža dienestu veiks pastiprinātu medību kontroli. Likumsargi kontroles laikā uzmanību pievērsīs ieroču un munīcijas aprites atbilstībai likuma normām, kā arī uzraudzīs, lai medību norise notiktu bez alkoholisko dzērienu un apreibinošo vielu ietekmes.

Valsts policija atgādina, ka ūdensputnu medībās ir aizliegts izmantot pusautomātiskos šaujamieročus, kuru patrontelpas un magazīnas kopējā ietilpība ir lielāka par trim patronām.

Grozījumi Ieroču un speciālo līdzekļu aprites likumā paredz, ka personām, kurām garstobra šaujamieroči vai lielas enerģijas pneimatiskie ieroči reģistrēti medībām vai sportam, īsas apstāšanās laikā līdz divām stundām, kad šie ieroči tiek pārvadāti uz vai no medībām, ir tiesības medību laikā glabāt ieroci un munīciju transportlīdzeklī, bet tiem ir jābūt novietotiem pēc iespējas drošākā vietā, lai futrālis vai cits iesaiņojums, kurā ievietoti munīcija vai ierocis, nebūtu redzams no transportlīdzekļa ārpuses, atrastos aiz aizslēgtām durvīm un būtu aprīkots ar trauksmes signalizācijas ierīci, tādējādi nodrošinot, ka tie nejauši nenokļūst nepiederošu personu rokās.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. slepkavu svēkti sākas

  2. dzīvības sargātāja Atbildēt

    Kā kaut kāda cilvēku grupa drīkst izlemt kuram dzīvniekam dzīvot, kuram-nē. Tagad kopā ar saviem asinssuņiem skries mēles izkāruši un tik šaus, lai kādam atņemtu dzīvību. Šaujiet,šaujiet, jo gandrīz katru gadu kāds no šiem mirlām nošauj viens otru. Tfu, dzīvnieki medī vēderam, jūs-izpriecai. Pēc tam pielaksieties grādīgos un braucīsiet savus resnos vēderus, atraugosieties un žagosieties. Pretekļi.

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +28.3
Alūksne +25.5
Daugavpils +26.1
Saldus +26.4
Liepāja +21.8
Jelgava +28.5
Ventspils +19.9
Limbaži +25
Madona +26.3
Rēzekne +24.4
Draugiem Facebook Twitter Google+