Mobilā versija
+3.2°C
Anda, Andīna
Pirmdiena, 20. novembris, 2017
17. augusts, 2015
Drukāt

Palangas pludmalē atpūtniekus uzraudzīs ar tālvadāmiem lidaparātiem

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Palangas glābšanas dienests turpmāk atpūtniekus pludmalē un peldētājus jūrā uzraudzīs ar tālvadāmiem lidaparātiem.

Uzlūkojot situāciju pludmalē no putna lidojuma, glābēji varēs operatīvāk palīdzēt briesmās nonākušiem peldētājiem un vieglāk pamanīt iespējamos kārtības traucētājus. Palangas glābšanas dienesta vadītājs Jons Pirožniks pastāstīja, ka līdz šim Baltijas valstīs tāda prakse vēl nav izmēģināta. “Glābējiem tālvadāmie lidaparāti būs lieliski palīgi. Pirmkārt, tie noderēs, lai no augšas vērotu jūras dibena pārmaiņas – kur veidojas bedres, kur sēkļi. Tā būs vienkāršāk izvietot attiecīgas brīdinājuma zīmes. Vieglāk būs pamanīt arī, ja atpūtnieks sācis slīkt vai nonācis citās briesmās. Šāds lidaparāts var dažās sekundēs pielidot tuvāk un ļauj labāk novērtēt situāciju,” viņš sacījis un piebildis, ka arī glābšanas riņķi slīkstošajam varēs nogādāt ātrāk. “Lidaparāti tiks izmantoti arī noziedzības apkarošanai. Ar to palīdzību vieglāk pamanīt zādzības un citus noziegumus, kā arī atrast pūlī apmaldījušos bērnu.” Palangas pludmali kopumā uzraudzīs trīs tālvadāmie lidaparāti.

Pievienot komentāru

Francijā policists nošauj trīs cilvēkus un izdara pašnāvībuFrancijā 31 gadu vecs policists nošāvis trīs cilvēkus un pēc tam izdarījis pašnāvību, svētdien paziņojušas varasiestādes.
Meja apsūdz Krieviju kiberkarā pret RietumiemBritānijas premjerministre Terēza Meja apsūdzējusi Krieviju informācijas militarizēšanā un kiberkara izvēršanā, cenšoties sašķelt rietumvalstu vienotību.
Draugiem Facebook Twitter Google+