Mobilā versija
Brīdinājums -0.4°C
Oļģerts, Aļģirds, Aļģis, Orests
Piektdiena, 20. janvāris, 2017
17. augusts, 2015
Drukāt

Palangas pludmalē atpūtniekus uzraudzīs ar tālvadāmiem lidaparātiem

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Palangas glābšanas dienests turpmāk atpūtniekus pludmalē un peldētājus jūrā uzraudzīs ar tālvadāmiem lidaparātiem.

Uzlūkojot situāciju pludmalē no putna lidojuma, glābēji varēs operatīvāk palīdzēt briesmās nonākušiem peldētājiem un vieglāk pamanīt iespējamos kārtības traucētājus. Palangas glābšanas dienesta vadītājs Jons Pirožniks pastāstīja, ka līdz šim Baltijas valstīs tāda prakse vēl nav izmēģināta. “Glābējiem tālvadāmie lidaparāti būs lieliski palīgi. Pirmkārt, tie noderēs, lai no augšas vērotu jūras dibena pārmaiņas – kur veidojas bedres, kur sēkļi. Tā būs vienkāršāk izvietot attiecīgas brīdinājuma zīmes. Vieglāk būs pamanīt arī, ja atpūtnieks sācis slīkt vai nonācis citās briesmās. Šāds lidaparāts var dažās sekundēs pielidot tuvāk un ļauj labāk novērtēt situāciju,” viņš sacījis un piebildis, ka arī glābšanas riņķi slīkstošajam varēs nogādāt ātrāk. “Lidaparāti tiks izmantoti arī noziedzības apkarošanai. Ar to palīdzību vieglāk pamanīt zādzības un citus noziegumus, kā arī atrast pūlī apmaldījušos bērnu.” Palangas pludmali kopumā uzraudzīs trīs tālvadāmie lidaparāti.

Pievienot komentāru

Itālijā turpina meklēt lavīnas apraktos cilvēkusLavīnas nogruvumā zemestrīču satricinātajā Itālijā cietusi viesnīca "Hotel Rigopiano" Gransaso kalna nogāzē, kur, domājams, gājuši bojā vairāki cilvēki.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+