×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
1. jūnijs, 2012
Drukāt

Ātrā fitopalīdzība locītavām

Lilija Bērziņa, ilggadēja Rīgas kinostudijas rekvizitore, tagad ir masiere. Šī nodarbošanās ir viens no lokiem viņas pašizziņas un garīgo meklējumu ceļā. Liliju allaž interesējusi tautas medicīna. Apguvusi reiki, bijusi Indijā, kur Himalaju klosteros pie lamām iepazinusi fitoterapijas pamatus.


 

Lilija šo bagātīgo pieredzi izmanto, gan kliedējot sastrēgumus pašas veselībā, gan daloties zināšanās ar tiem, kas lūdz palīdzību.

 

Ja sāp locītavas, sprands vai krusti

* Saplūc pamatīgu sauju nātru, labāk jaunas, nevis pāraugušas, un kārtīgi izper sāpošo zonu, pēc tam no jau samaidzītajiem augiem izveido kompresi, ko stingri piesien nopērtajām vietām un atstāj uz visu nakti. Ja no rīta nātres ir ļeckaini tumšas un sulas pilnas, organisms šādu dziedināšanu neatzīst. Turpretī, ja komprese kļuvusi kā izžuvis siens, var uzskatīt, ka terapija gājusi labumā.

Protams, procedūra ir nepatīkama – sūrst, sāp, dzeldina. Tomēr vērts paciesties, jo šāda iedarbība ne vien uzmundrina asinsriti, bet aktivē šķidrumu kustību visā ķermenī. Parasti uz procedūras atkārtošanu neviens nav īpaši jāmudina, jo sajūta, ka mokošās sāpes atkāpušās, iedarbojas spēcīgāk nekā nātru dzēlieni.

Nātru iedarbību vērts pastiprināt, vienlaikus ar šo terapiju tās iemānot arī kādā ēdienā vai zaļajā kokteilī. Vienkāršākais veids: nātres blenderī sasmalcina, atšķaida ar ūdeni un ar visiem biezumiem izdzer. Garšas uzlabošanai var pēc patikas improvizēt, nātru biezenim pievienojot citronu, zemenes, medu vai gurķus un zaļumus.

* Locītavu sāpju mazināšanā no nātrēm daudz neatpaliek virza. No vagas noceltu īsti sakuplojušu virzas deķi rūpīgi novieto vai nu uz osteohondrozes skartās sāpošās zonas, vai ceļu, varbūt roku locītavām, tad blīvi nosien. No rīta lūkojas, kā organisms uz to reaģējis. Ja iekaisums kompresi izkaltējis – der! Bet, ja zaļums sapļecis, tas nav bijis piemērots.

 

Vairāk par to, kā vasaras veltes izmantot veselības stiprināšanai gan tūlīt, gan sagatavojot ziemai, lasiet 36,6 ºC jūnijā numurā!

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+