×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
7. aprīlis, 2012
Drukāt

Atradusies pie Antarktīdas krastiem pazudusī jahta

jahtaaaa

Atradusies pie Antarktīdas krastiem pazudusī jahta ar astoņiem krievu un ukraiņu pasaules apceļotājiem, kas pērn septembrī devās ekspedīcijā, cerot apbraukt apkārt abiem zemeslodes poliem.

Jahta vētrā Dienvidšetlendu salu rajonā nonāca blīvos peldoša ledus laukos un kopš 3.aprīļa ar to nebija nekādu sakaru. Taču 7.aprīlī jahtas kapteinis atsūtījis e-pasta vēstuli, ka ar astoņu cilvēku lielo apkalpi viss ir kārtībā, pavēstīja ekspedīcijas pārstāve Anna Subotina.

“Viņi pagājušajā naktī ar mums sazinājās pa e-pastu. Ledus apstākļi ir ļoti smagi, un pašlaik viņi virzās uz kontinentu, jo viņiem beidzas degviela un citi materiāli,” sacīja Subotina.

29 metrus garā jahta vairākas dienas nevarēja sazināties tāpēc, ka vētras laikā ūdens sabojājis tās satelītantenu. Šobrīd jahtai degvielas pietiek tikai divarpus dienām un izlemts burāt uz Čīli, apejot Dienvidšetlendu salas.

“Viņi laužas cauri ledum, virzoties ļoti lēni,” sacīja Subotina. “Viņi neprasa palīdzību.”

1991.gadā Nīderlandē būvētā jahta “Scorpius” devusies 130 000 kilometru garā ceļojumā, cerot apbraukt apkārt abiem zemeslodes poliem vienā gadā. Taču tā ir tikai daļa no ekspedīcijas, jo jūrā paredzēts pavadīt 20 mēnešus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+