×
Mobilā versija
+9.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
16. novembris, 2012
Drukāt

Atraisīt rokas pašvaldībām


stikuts_112

Kā jūsu pašvaldība veicina uzņēmējdarbības attīstību novadā?


 

Viktors Stikuts, Dagdas novada domes priekšsēdētājs: “Pašvaldību iespējas šajā ziņā ir diezgan ierobežotas. Mēs atbalstām tūrisma infrastruktūras attīstību, lai tādējādi sekmētu arī citu – ēdināšanas, naktsmītņu, pirts, dažādu nomas (velosipēdu, laivu u. c.) – pakalpojumu attīstību. Esam iecerējuši izveidot vides izglītības centru “Ezera muzejs”, kurā apkopotu visu informāciju par ūdeņiem. Ar līdzīgu ievirzi taps arī “Meža muzejs”. Bet zemnieku lauku sēta Andrupenē jau darbojas, un tā ir ļoti populāra, to skatīt brauc cilvēki no visas Latvijas un arī ārzemēm.

Blakus šim muzejam ļoti noderētu kāda kafejnīca, kur atbraucējiem iestiprināties. Diemžēl nav investoru, kas gribētu te ieguldīt. Savukārt pašu cilvēkiem nav tādas naudas. Neviens arī negrib nokļūt banku kredīta jūgā. Jāatzīst, ka privātais sektors pierobežas novadā nav tik aktīvs kā lielāko pilsētu tuvumā. Jau vairākkārt esmu rosinājis, lai atļauj šādus uzņēmumus veidot pašvaldībām. Tās būtu arī jaunas darba vietas iedzīvotājiem. Pēc kāda laika šos uzņēmumus varētu privatizēt un tālāk tos vadītu privātie uzņēmēji.

Valdība pārmet, ka tādā veidā tiks kropļots darba tirgus. Ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts saka, ka tā būtu atgriešanās sociālismā. Es tam nepiekrītu. Polijā pašvaldības drīkst veidot jebkuru uzņēmumu, ja vajadzīgs un ja tas atmaksājas. Tām pieder daudzas atpūtas un izklaides vietas. Ja mums ļautu veidot uzņēmumus, esmu pārliecināts, dzīves līmenis novadā piecu gadu laikā uzlabotos. Uzskatu, ka priekšplānā jābūt nevis naudai, bet iedzīvotāju interesēm.”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+