×
Mobilā versija
+11°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
19. marts, 2012
Drukāt

Atraitnei piespriež 10 gadu cietumsodu par vīra slepkavības organizēšanu

cietuma_restes2

Rīgas apgabaltiesa ārsta-narkologa Igora Kudojara atraitnei Violetai Žaivoronko par vīra slepkavības organizēšanu piespriedusi desmit gadu cietumsodu. LETA jau ziņoja, ka Kudojars ar diviem šāvieniem tika nogalināts 2010.gada 4.martā ap plkst.22.30 Rīgā, Ķengaragā. Jau pēc dažiem mēnešiem policija norādīja uz versiju, ka slepkavību mantkārīgā nolūkā organizējusi viņa paša sieva, bet slepkava bijis sievas brālis.

Sieviete šodien tika atzīta par vainīgu izvirzītajās apsūdzībās, un tiesa viņai piesprieda desmit gadu brīvības atņemšanu, policijas kontroli uz vienu gadu, kā arī mantas konfiskāciju, aģentūru LETA informēja tiesas preses sekretārs Aigars Bērziņš.

Žaivoronko netika apcietināta tiesas zālē. Tiesa atstāja negrozītu viņai noteikto drošības līdzekli – policijas uzraudzību.

Tāpat apgabaltiesa nolēmusi, ka sievietei būs jāatlīdzina kaitējums vairākām par cietušajām šajā krimināllietā atzītajām personām. Kaitējuma apmēru Bērziņš atturējās konkretizēt.

Spriedumu no 3.aprīļa būs iespējams apstrīdēt apelācijas kārtībā Augstākajā tiesā.

Kā ziņots, ārsta atraitnei apsūdzība tika celta pēc Krimināllikuma (KL) 117.panta 9.punkta un 20.panta 2.daļas jeb par to, ka viņa organizējusi vīra slepkavību mantkārīgā nolūkā. Par KL 117.panta 9.punktā paredzēto noziedzīgo nodarījumu var sodīt ar mūža ieslodzījumu vai brīvības atņemšanu uz laiku no desmit līdz 20 gadiem un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem, konfiscējot mantu.

Kā aģentūrai LETA iepriekš pastāstīja Rīgas tiesu apgabala prokuratūras prokurore Jekaterina Kušakova, sākotnēji šajā lietā apsūdzība tika celta arī narkologa atraitnes draugam, bet vēlāk daļā pret viņu kriminālprocess tika izbeigts noziedzīga nodarījuma sastāva trūkuma dēļ.

Šis vīrietis tika apsūdzēts KL 315.pantā paredzētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanā jeb par neziņošanu, ja droši zināms, ka tiek gatavots vai izdarīts smags vai sevišķi smags noziegums, tomēr viņu paglāba likuma grozījumi, kas tagad paredz, ka personu, kurai ir kopīga saimniecība ar iespējamo noziedznieku, nevar saukt pie atbildības par neziņošanu.

Saskaņā ar apsūdzību pati Žaivoronko nenošāva savu vīru, to izdarīja kāds cits, bet kurš – to patlaban mēģina skaidrot policija, kuras lietvedībā atrodas no pamata lietas izdalītais kriminālprocess par slepkavības izpildīšanu, pastāstīja Kušakova.

Žaivoronko savulaik atradās apcietinājumā, bet pēc tam apcietinājuma termiņš viņai netika pagarināts, tāpēc patlaban apsūdzētā ir brīvībā. Žaivoronko advokāts Oskars Rode jau pirms tiesas izmeklēšanas sākšanas aģentūrai LETA atklāja, ka apsūdzētā savu vainu neatzīst. Viņa nenoliedz, ka ir veikusi apsūdzībā norādītās faktiskās darbības, taču to mērķis nekādā gadījumā neesot bijis organizēt vīra slepkavību.

Atbildot uz jautājumu, kuram tad būtu jāuzņemas atbildība par Kudojara slepkavību, advokāts sacīja, ka “iemesli tā rīkoties pastāvēja ļoti daudziem cilvēkiem”, taču pamatā aizdomas krītot uz Žaivoronko brāli.

Kā ziņots, sievietes brālim 2010.gada 20.maijā tika piemērots apcietinājums, taču to izpildīt fiziski nebija iespējams, jo likumsargi vīrieti nevarēja atrast. Iespējams, meklējamā persona atrodas Baltkrievijā, 2010.gada gada vasaras sākumā norādīja policija. Pērn Kušakova pastāstīja, ka izdalītajā lietā būtisku jaunumu neesot.

Kā aģentūrai LETA iepriekš pastāstīja Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes preses pārstāvis Toms Sadovskis, ārsta sieva aizdomās par saistību ar sava vīra slepkavību tika aizturēta jau 2010.gada 9.martā, bet 11.martā tiesa viņai kā drošības līdzekli piemēroja apcietinājumu. Ģimenē bija pieņemts lēmums par šķiršanos, tādēļ policija uzskatīja, ka tieši mantkārības dēļ sieva organizējusi vīra slepkavību.

Veicot tālāku izmeklēšanu, 2010.gada 5.maijā par aizdomās turēto šajā lietā tika atzīts arī sievietes brālis, bet 20.maijā tika nolemts viņam piemērot apcietinājumu, ko gan fiziski nevarēja izdarīt.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+