×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
21. decembris, 2015
Drukāt

Ātrāk, nekā plānots, sāk izmaksāt 8,45 miljonu eiro ārkārtas atbalstu piensaimniekiem un cūkkopjiem

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ilustratīvs foto

Gandrīz pusgadu ātrāk par iepriekš plānoto piensaimniekiem un cūkkopjiem tiks izmaksāts Eiropas Savienības 8,45 miljonu eiro ārkārtas atbalsts, aģentūru LETA informēja Lauku atbalsta dienesta pārstāvji.

Atbalstu izmaksās, sākot ar šodienu. Kopumā piena ražotājiem tiks izmaksāti 7,15 miljoni eiro, bet cūkkopjiem – 1,3 miljoni eiro.

Atbalsta likme piensaimniekiem ir 11,71 eiro par vienu laikā no 1.janvāra līdz 30.septembrim realizētā piena tonnu. Atbalsta likme par sivēnmātēm ir 36,74 eiro par dzīvnieku, bet par no šā gada 1.janvāra līdz 30.septembrim kautuvē realizētu vai eksportētu dzīvu cūku – 3,89 eiro par dzīvnieku.

Kā ziņots, iepriekš Zemkopības ministrijā prognozēja, ka minētais atbalsts abām nozarēm varētu tikt izmaksāts tikai nākamajā gadā – līdz jūnija beigām.

Pēc Zemkopības ministrijas un Lauksaimniecības datu centra provizoriskiem aprēķiniem, piena daudzums ir ap 607 000 tonnām, kopējais atbalsttiesīgo sivēnmāšu skaits – ap 22 000, bet atbalsttiesīgo realizēto cūku skaits – ap 272 000.

Jau vēstīts, ka 15.septembrī ES Lauksaimniecības ministru padomes sanāksmē Luksemburgā EK piedāvāja atbalstam Latvijas piena ražošanas un cūkkopības nozarēm piešķirt 8,45 miljonus eiro. Aprēķina vērtētie kritēriji – Krievijas embargo ietekme, piena cenas un cūkgaļas cenas samazinājums.

Tāpat 80 miljoni eiro tiek novirzīti vairākiem piedāvātajiem tirgus regulēšanas instrumentiem – privātās uzglabāšanas shēmu, produktu veicināšanas un jutīgo sabiedrības grupu vajadzību (bēgļi, trūcīgās personas) projektu attīstībai.

Saskaņā ar Zemkopības ministrijas aplēsēm Krievijas embargo Latvijas piena ražotājiem nesis 44,3 miljonu eiro zaudējumus, savukārt lauksaimniecības un pārtikas eksportam nodarītie zaudējumi ir apmēram 140 miljoni eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+