×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.7°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
16. marts, 2018
Drukāt

Ātrāk par augstāku nodevu (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Kopš 2009. gada pieteikumu skaits ES vīzas saņemšanai ir pieaudzis par 50% – no 10,2 miljoniem līdz 15,2 miljoniem 2016. gadā. Tas liecina, ka mobilitāte pasaules līmenī pieaug; tam pamatā ir arī iespējas arvien vieglāk un lētāk ceļot. Tomēr tajā pašā laikā pēdējos pārdesmit gados ģeopolitiskā vide ir krasi mainījusies, tas ir radījis jaunas un strauji mainīgas migrācijas un drošības problēmas. Mums no šīm norisēm ir jāizdara secinājumi un attiecīgi jāatjaunina kopējā ES vīzu politika, vienlaikus nepadarot likumīgu ceļošanu sarežģītāku.

Šajā globālās mobilitātes laikmetā mēs vēlamies atvieglot ceļošanu tiem, kuri ES ierodas tūrisma, darījumdarbības vai ģimenes iemeslu dēļ. Tāpēc mēs tagad ierosinām dot iespēju iesniegt pieteikumu vīzas saņemšanai ilgāku laiku iepriekš, kā arī iesniegt un parakstīt vīzas pieteikuma veidlapu elektroniski un saņemt atbildi ātrāk, saīsinot lēmumu pieņemšanas termiņus. Lai atvieglotu īsus tūrisma ceļojumus, mēs īpašas shēmas ietvaros ieviešam iespēju izsniegt vīzas uz laiku pie ārējām robežām, ievērojot stingrus nosacījumus. Tajā pašā laikā uzticami un regulāri ceļotāji varēs izmantot saskaņotu “vairākkārtējas ieceļošanas vīzu”, kas ir derīga no viena līdz pat pieciem gadiem.

Līdztekus mums ir efektīvāk jākontrolē ceļotāji un jānosaka tie, kuri rada apdraudējumu. Tāpēc mēs tuvākajā nākotnē atjaunināsim Vīzu informācijas sistēmu – datubāzi, ko izmanto konsulārie darbinieki, kas atbild par vīzas pieteikumu izvērtēšanu. Konsulārajam darbiniekam nākotnē vajadzētu spēt nekavējoties konstatēt, vai uz pieteikuma iesniedzēju attiecas ieceļošanas aizliegums, vai viņam ir viltoti dokumenti, vai ceļotājs, piemēram, ir norādīts kā izsludināts meklēšanā par noziedzīgām vai teroristu darbībām.

Lai nodrošinātu arvien vairāk un vairāk vīzas pieteikumu efektīvāku un ātrāku apstrādi, mēs ierosinām paaugstināt vīzas nodevu no 60 līdz 80 eiro. Tas joprojām ir mazāk par maksu, ko iekasē daudzos tūristu galamērķos citviet pasaulē, bet tas dos ES dalībvalstīm papildu 205 miljonus eiro katru gadu, lai nodrošinātu konsulāro atbalstu visā pasaulē.

Visbeidzot ES vīzu politikai vajadzētu būt efektīvākai lomai mūsu vispārējā sadarbībā ar trešajām valstīm, jo īpaši attiecībā uz migrācijas pārvaldību. Daudzas dalībvalstis patlaban saskaras ar grūtībām aizturētos neatbilstīgos migrantus atgriezt viņu izcelsmes valstīs, jo nav sadarbības ar šo valstu iestādēm atpakaļ­uzņemšanas jomā. Vienlaikus noteikta daļa neatbilstīgo migrantu, kas atgriežami, patiesībā Eiropas Savienībā ir ieceļojuši likumīgi, saņemot vīzas, kuru atļauto uzturēšanās termiņu viņi ir pārsnieguši. Šā iemesla dēļ mēs ierosinām izveidot stingrākus nosacījumus vīzu apstrādei gadījumos, kad trešās valsts sadarbība atpakaļuzņemšanas jomā nav apmierinoša.

Arvien mobilākā un globalizētākā pasaulē taisnīgāka, pārredzamāka un drošāka vīzu politika ir ES, kā arī mūsu partnervalstu un to pilsoņu, kuri vēlas ceļot uz ES, kopīgajās interesēs. Nākotnei sagatavota ES vīzu politika ir būtiska atvērtai un drošai ES.

 

Dimitris Avramopuls, ES komisārs migrācijas, iekšlietu un pilsonības jautājumos

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

 1. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.”

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmoliberastu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

Draugiem Facebook Twitter Google+