Latvijā
Sabiedrība

Ātrās palīdzības mediķi reanimējuši sievieti, kurai bija iestājusies klīniskā nāve 16

Foto-LETA

Aizvadītajā diennaktī ātrās palīdzības mediķi veiksmīgi reanimējuši sievieti, kurai bija iestājusies klīniskā nāve, aģentūru LETA informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Ilze Bukša.

Sākotnēji sieviete mediķiem sūdzējusies par asām un pēkšņām sāpēm krūtīs. Vedot uz sievieti uz slimnīcu, NMPD mašīnā viņai apstājusies elpošana, pazudis pulss un iestājusies klīniskā nāve. Mediķi nekavējoties veikuši reanimācijas pasākumus, kas bijuši veiksmīgi, un sieviete atguvusi samaņu. Viņa apmierinošā stāvoklī nogādāta slimnīcā.

Vēl slimnīcā ar ķermeņa atdzišanu nonācis 60 gadus vecs vīrietis. Viņš gulējis uz soliņa un zem klajas debess, visticamāk, bija pavadījis jau ilgu laiku, sacīja Bukša. Vīrietim konstatēta smaga ķermeņa atdzišana un galvas trauma.

Tikmēr Vidzemē apdegumus pirtī guvis kāds 25 gadus vecs vīrietis. Viņš applaucējis seju, kaklu un plaukstas. Cietušais tika nogādāts slimnīcā.

Jau ziņots, ka kopumā aizvadītajā diennaktī NMPD mediķi devušies uz 1118 izsaukumiem, no kuriem 221 bija saistīts ar dažāda veida traumām.

LA.lv