Reklāmraksti

Atrast sadarbības partnerus kļūst arvien vieglāk0

Veiksmīgai projekta realizēšanai nepieciešams atrast pašus piemērotākos sadarbības partnerus. Taču ne vienmēr šī partneru meklēšana norit tik raiti vai veiksmīgi, kā gribētos. Tāpēc jebkuram uzņēmumam var noderēt Biznesa sadarbības datubāze (Partnering opportunities database) – vietne, kur atrast informāciju par biznesa, tehnoloģiju un pētniecības sadarbības piedāvājumiem no vairāk nekā 60 valstīm.

Biznesa sadarbības datubāze ir viens no Eiropas Biznesa atbalsta tīkla (Enterprise Europe Networks) pakalpojumiem. Šajā datubāzē uzņēmumi bez maksas var izplatīt savus sadarbības piedāvājumus un pieprasījumus vai atrast ko sev atbilstošu, pārlūkojot tūkstošiem citu piedāvājumu. Sadarbības piedāvājumu izplatīšanas prakse gan tīkla partnerorganizācijām mēdz atšķirties, taču parasti tie tiek izvietoti organizāciju mājaslapās, biznesa portālos, elektroniskajos un drukātajos, ikmēneša vai iknedēļas biļetenos. Turklāt saistošus piedāvājumus vai jaunākos sludinājumus pēc klienta vēlmēm var nosūtīt arī uz e-pastu.

Anonimitāte garantē kvalitāti

Lai nodrošinātu kvalitāti, publicētie piedāvājumi ir anonīmi, un papildu informāciju iespējams uzzināt, tikai sazinoties ar Eiropas Biznesa atbalsta tīklu. Līdz ar to šāda sistēma ļauj uzņēmumiem saņemt atbilstošākos piedāvājumus un izvairīties no mēstulēm. Tā kā uzņēmumiem potenciālā sadarbības partnera kontaktinformācija jāprasa Eiropas Biznesa atbalsta tīklam, tad starp abām pieprasījumā iesaistītajām pusēm izveidojas sava veida filtrs. Konkrētais uzņēmums saņem ziņu tikai no patiesi ieinteresētiem partneriem, nevis tādiem, kas, iespējams, cenšas savu piedāvājumu reklamēt pēc iespējas lielākai auditorijai, sūtot neskaitāmas vēstules.

Datu bāze jebkuram uzņēmumam

Arī Latvijas uzņēmumi, pētnieki un izgudrotāji var Biznesa sadarbības datubāzē publicēt savus piedāvājumus, taču Eiropas Biznesa atbalsta tīkla Latvijā pieredze rāda, ka rezultatīvāk ir izvietot pieprasījumus vai reaģēt uz jau sistēmā izveidotiem profiliem, tādējādi iegūstot konkrētākus piedāvājumus un sadarbības variantus. Sīkāk par pieprasījumu izvietošanas izdevīgumu stāsta Eiropas Biznesa atbalsta tīkla Latvijā projektu vadītāja Ginta Ieva Bikše: “Pieprasījumi ir rezultatīvāki, jo uzņēmumam ir konkrēta nepieciešamība ierobežotā laika posmā, piemēram, nepieciešamas iekārtas vai izejvielas. Turklāt piedāvājumu izveide mēdz būt ļoti laikietilpīga un nesniedz gaidītos rezultātus. Tāpēc mēs iesakām aplūkot datubāzē jau esošos sludinājumus, jo reaģēšana uz jau esošu kāda cita uzņēmuma nepieciešamību biežāk sniegs kādus rezultātus.”

Viegls veids, kā iegūt informāciju par iespējamo sadarbību

Veiksmīgi šo datubāzi izmantojis arī Latvijas uzņēmums Hortus. Pateicoties datubāzē pieejamajiem piedāvājumiem, noslēgta sadarbība ar uzņēmumu Polijā. Savā pieredzē dalās Hortus pārstāve Lelde Garosa: “Šo datubāzi esam izmantojuši jau vairākas reizes, turklāt ar diviem eksporta klientiem esam arī uzsākuši sadarbību – veicam regulāras sukāžu piegādes. Izmantoju iespēju saņemt jaunākos sludinājumus savā e-pastā, jo tas ir ērts veids, kā pamanīt mūsu uzņēmumam saistošus piedāvājumus. Domāju, ka vieglāk būtu, ja kontaktus varētu aplūkot uzreiz, taču tajā pašā laikā arī pieņemu, ka šāda sistēma vajadzīga, lai partnerim “otrā” pusē būtu skaidrs – kontaktinformācijas pieprasītājs ir ar nopietniem sadarbības nolūkiem, jo izgājis cauri Eiropas Biznesa atbalsta tīkla “filtram”.”

Viegli pieejama informācija

Biznesa sadarbības datubāze ir viegli lietojama – atliek vien izvēlēties sev vajadzīgo piedāvājuma vai pieprasījuma veidu, uzņēmuma valsti, vēlamā sadarbības partnera valsti un sākt meklēt. Sīkāku informāciju un arī pašu datubāzi iespējams atrast šeit. Turklāt, lai vēl vairāk atvieglotu uzņēmumiem sadarbības piedāvājumu meklēšanu, Eiropas Biznesa atbalsta tīkls Latvijā aktuālākos piedāvājumus publicē arī savā Facebook lapā.

Publikācija tiek finansēta no Eiropas Savienības COSME programmas (2014.-2010.)

LA.lv
RE
REKLĀMA
Reklāmraksti
Eksperta viedoklis – koka vai metāla siltumnīca – kā izvēlēties siltumnīcu, kas kalpos sezonām ilgi?
2. septembris, 2019
RE
REKLĀMA
Reklāmraksti
Granulas, gāzes apkures katls vai vecā, labā malka: kuru apkures veidu izvēlēties?
30. augusts, 2019
RE
REKLĀMA
Reklāmraksti
Moonlight svētku aģentūra – balles, svētki, īpaši pasākumi
28. augusts, 2019

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Pedagoģiju studējušo daudz, bet skolotāju – maz
33 minūtes
EL
Egils Līcītis
Latvijā
Egils Līcītis: Ir skaidrs, kurš turpmākos četrus gadus valstī būs centrālais atslēgas cilvēks 3
3 stundas
LE
LETA/LA.LV
Dabā
Sinoptiķi svētdien izsludinājuši Latvijā oranžā līmeņa brīdinājumu par stipru vēju
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Bērnu slimnīcā nonākuši vēl 4 bērni ar aizdomām par zarnu infekciju
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Dreiliņos ugunsdzēsēji izglābj 17 cilvēkus, kad aizdedzies atkritumu konteiners
2 stundas