×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
31. augusts, 2014
Drukāt

Atrast sevi Latvijā
. Saruna ar Irmu Kalniņu (turpinājums) (3)

Foto - Anda KrauzeFoto - Anda Krauze

Irma Kalniņa ASV strādājusi sabiedrisko attiecību jomā, organizējusi humāno palīdzību Latvijai, pildījusi Latvijas vēstnieka kundzes pienākumus, bet, tikai atgriežoties Latvijā, apzinājusies savas īstās dotības – mācīt etiķeti un protokolu, atradusi savu vietu biznesā un nodibinājusi uzņēmumu “Irmas Kalniņas konsultācija”. Turpinām žurnāla iepriekšējā numurā aizsākto Irmas Kalniņas dzīves stāstu.

Vēstnieka kundze


Ar Ojāru Kalniņu esam kopā kopš 1992. gada, apprecējāmies 1996. gadā. Latvietība ir ļoti dziļa, tās emocijas agrāk man pietrūka, un tagad otru cilvēku varēju saprast no pusvārda. Ojārs par Latvijas vēstnieku ASV kļuva 1993. gadā. Tas bija ļoti interesants laiks. Mēs bijām pirmais vēstnieku pāris pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas. Un tolaik Latvija bija nekurienē, nebijām ne NATO, ne Eiropas Savienībā. Bijām jaunie bērni spēļu laukumā. Man vēstnieka kundzes rokasgrāmatas nebija, pašai bija jāizdomā prioritātes, jāatrod sava vieta. Latvijas prezidenta Gunta Ulmaņa vizītes laikā Ulmaņa kundzei sarīkoju tikšanos ar ASV ārstu delegāciju, tajā piedalījās arī ASV prezidenta Bila Klintona kundze Hilarija Klintone, tika parakstīts sadarbības līgums. Tas notika Baltajā namā. Man bija jātulko. Šī ASV un Latvijas sadarbība medicīnas jomā bija liels ieguvums.

Cilvēki domā: o, vēstnieka kundze, cik glamūri! Bet, ja zinātu, kāds darbs tas ir! Mums nebija saimnieces, es pati gatavoju ēst, klāju galdu un pēc pieņemšanām mazgāju traukus. Līdztekus vēstnieka kundzes pienākumiem es arī strādāju pilna laika darbu sabiedrisko attiecību jomā.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Bija patikami lasit par Irmu Kalninu. Irma staro garigu stiprumu, labdaribu un labsirdibu. Ir inspirejosi lasit par tadu sievieti. Latvijai vajadzigas vairakas tadas Irmas!

  2. Tadi troligi jankas nav cienigi nakt pat vinas enas tuvuma!

  3. Šī kundze nekautrējās kontaktēties ar aktīvu okupācijas režīma darboni,kura daiļrades panākumi ir saistīti ar augsta līmeņa sadarbību ar okupantiem.Koloboracionisma gēni droši vien tiek pārmantoti un koloboracionisti Latvijā veido varas slāni,kurā ietilpst ārēji galīgi atšķirīgas cilvēku grupas- okupācijas pašparvaldes ieredņi,ideoloģiskie darboņi un okupācijas šķietamie upuri.Tomēr viņus visus vieno kalpošana totalitārajiem režīmiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+