×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
7. februāris, 2015
Drukāt

Atrasta iespējamā Jēzus tiesāšanas vieta (3)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

An actor portrays Jesus Christ during the Good Friday procession in downtown Los Angeles, California, on April 18, 2014. Good Friday commemorates the crucifixion of Jesus Christ and his death at Calvary.

Kā ziņo laikraksts “The Washington Post”, arheoloģisko izrakumu laikā pie muzeja “Dāvida tornis” Jeruzalemē atklāts kādas celtnes fundaments, kurā, iespējams, norisinājās viens no centrālajiem notikumiem cilvēces vēsturē, kas aprakstīts Jaunajā Derībā – Jēzus Kristus tiesāšana.

Izrakumi šajā vietā sākās jau pirms 15 gadiem ar mērķi sagatavot teritoriju muzeja paplašināšanai. Jau toreiz arheologi atrada celtni, kas bija izmantota kā cietums gan turku, gan arī vēlākās britu valdīšanas laikā, tomēr bija spiesti pārtraukt izrakumus finanšu trūkuma dēļ. Šobrīd, kad tie atjaunojušies, pētnieki secinājuši, ka toreiz atklātās celtnes paliekas, iespējams, reiz bijusi daļa no Jūdejas valdnieka Hēroda I (74. – 4. g. pr. Kr.) pils, kurā Poncijs Pilāts nolēma Jēzu Kristu nāvei.

Ziemeļkarolīnas universitātes (ASV) arheoloģijas profesors Šimons Gibsons norādījis: Jāņa evaņģēlijā pieminēts, ka tiesas process noticis netālu no pilsētas vārtiem uz nelīdzena akmens bruģa. Šīs detaļas atbilstot arī iepriekšējiem arheoloģiskajiem atklājumiem, kas veikti līdzās “Dāvida tornim”. Lai gan pagaidām viss ir tikai pieņēmumu līmenī, ja arheologiem izdosies atrast vēl citus neapstrīdamus pierādījumus, šis atklājums var kļūt par būtisku vēsti visiem kristiešiem. Iespējams, ka šī vieta varētu kļūt par jaunu svētceļojumu mērķi. Par vietu, kur notika Jēzus Kristus tiesāšana, gan ir arī citas versijas – pēc vienas no tām, tā norisa armijas kazarmu teritorijā.

Jāpiebilst, ka 2007. gadā Izraēlas arheologiem Ehuda Necera vadībā, pārmeklējot vēsturisku vietu Herodionu 15 kilometrus uz dienvidiem no Jeruzalemes, it kā izdevās atklāt Hēroda Lielā kapu. Tomēr nav trūcis arī vilšanos, kad par biblisko notikumu vietām atzītas falsifikācijas. Tā gadījās 2004. gadā saistībā ar Jāņa Kristītāja alas atrašanu un vēlāk – arī ar akmens šķirstu, kurā it kā bijuši Jēzus brāļa kauli, ko tā arī nekad neizdevās pierādīt.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Cik vēl ilgi citu sastrādāto kārs virsū Poncijam?

  2. foršss biznesa plāns !!! Tagad nozombētie kristioeši tur skries bariem ,,atstās savu naudiņu un ši plāna izdomātāji naudā peldēs

  3. pētnieki secinājuši, ka toreiz atklātās celtnes paliekas, iespējams, reiz bijusi daļa no Jūdejas valdnieka Hēroda I (74. – 4. g. pr. Kr.) pils, kurā Poncijs Pilāts nolēma Jēzu Kristu nāvei…… .
    ……………….
    Kad beigs melus tiražēt.

Draugiem Facebook Twitter Google+