×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Svētdiena, 17. jūnijs, 2018
20. maijs, 2014
Drukāt

Atrasta nogalināta no advokatūras izslēgtā advokāte Inta Baltiņa (1)

Foto: 123RFFoto: 123RF

Pagājušajā nedēļā atrasta nogalināta advokāte Inta Baltiņa, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Kā aģentūru LETA informēja Valsts policijas (VP) preses pārstāvis Dairis Anučins, Kriminālpolicijas darbinieki aizdomās par 1964.gadā dzimušās Intas Baltiņas slepkavību aizvadītajā nedēļas nogalē aizturējuši trīs personas. Ierosināts kriminālprocess par slepkavību mantkārīgā nolūkā. Izmeklēšana lietā turpinās.

15.maijā Rīgas Centra iecirknī policija saņēmusi iesniegumu par 1964.gadā dzimušas sievietes pazušanu. Policijas darbinieki noskaidrojuši, ka pazudusī sieviete ir Inta Baltiņa, kas līdz 2013.gadam bijusi Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģijas dalībniece.

Uzsākot notikušā izmeklēšanu, policijai radās aizdomas par noziedzīga nodarījuma pastrādāšanu pret pazudušo Baltiņu. Pēc iespējamās nozieguma izdarīšanas vietas noskaidrošanas un pārbaudes, policija konstatēja, ka 1964.gadā dzimusī sieviete ir nogalināta.

Tālāko operatīvās meklēšanas pasākumu laikā policijas darbiniekiem izdevās noskaidrot un aizturēt trīs personas aizdomās par nozieguma pastrādāšanu. Aizturētie ir divi 1966.gadā dzimuši vīrieši, kā arī 1962.gadā dzimusi sieviete. Visiem aizturētajiem piemērots apcietinājums.

Patlaban turpinās nozieguma izmeklēšana, un policija kā galveno izvirzījusi versiju, ka slepkavība pastrādāta mantkārīgā nolūkā un nav saistīta ar Baltiņas profesionālo darbību.

Ierosināts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 117.panta – par slepkavību pastiprinošos apstākļos – mantkārīgā nolūkā. Par šo noziegumu draud mūža ieslodzījums vai brīvības atņemšana uz laiku no desmit līdz divdesmit gadiem.

LETA jau ziņoja, ka par Baltiņas traģisko nāvi liecina arī Latvijas Zvērinātu advokātu padomes publicētā līdzjūtība laikrakstā.

Kā aģentūrai LETA iepriekš pastāstīja Zvērinātu advokātu padomē (ZAP), pret Baltiņu 2013.gada vasarā ZAP ierosināja disciplinārlietu un pieņēma lēmumu par viņas izslēgšanu no Zvērinātu advokātu kolēģijas.

ZAP Disciplinārkolēģijas komisijas priekšsēdētājs zvērināts advokāts Lauris Liepa aģentūrai LETA iepriekš pastāstīja, ka ZAP lēmumu Baltiņa vēlāk pārsūdzēja Administratīvajā rajona tiesā, kura to noraidīja. Arī Administratīvās rajona tiesas nolēmums tika pārsūdzēts Administratīvajā apgabaltiesā. Kā norādīja Liepa, kamēr notiek tiesāšanās, spriedums nav stājies spēkā.

Administratīvā apgabaltiesa šo lietu bija paredzējusi skatīt rakstveida procesā 2015.gada 9.aprīlī, aģentūra LETA uzzināja tiesā.

Kā liecina informācija pirmās instances spriedumā, Zvērinātu advokātu padomē bija saņemti personu iesniegumi par Baltiņas rīcību, sniedzot juridisku palīdzību, bet precīzi un skaidri nevienojoties par atlīdzību, kā arī neiesniedzot apelācijas sūdzību noteiktajā termiņā. Tāpat bija saņemts iesniegums par advokātes rīcību, saņemot pilnvaru par juridiskās palīdzības sniegšanu, bet neierašanos tiesas sēdē. Persona Baltiņai maksājusi, bet nesaņēma maksājumu apliecinošu dokumentu.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Mes lasām vairāk par Baltiņas “noziegumiem” nekā par slepkavu darbību. Piem., kā tika izdarīta slepkavība? Kurā vietā? Kā sauc apsūdzētos?
    Sekojošais teikums man šķiet smieklīgs: ” Par šo noziegumu draud mūža ieslodzījums vai brīvības atņemšana uz laiku no desmit līdz divdesmit gadiem.” Desmit (varbūt mazāk) gadu par tīšu slepkavību ir nepieņemami viegls sods.

Draugiem Facebook Twitter Google+