Pasaulē

Atrasta otra avarējušās Krievijas lidmašīnas “melnā kaste” 16

Foto AP/Scanpix/LETA

Melnajā jūrā trešdien atrasta avarējušās Krievijas Aizsardzības ministrijas lidmašīnas “Tu-154” otra “melnā kaste”, paziņojušas varasiestādes.

“Tu-154” ar 92 cilvēkiem avarēja 25.decembrī dažas minūtes pēc izlidošanas no Sočiem. Ar to sagaidīt Jaungadu Sīrijā devās Krievijas armijas karavīri, Aleksandra Aleksandrova vārdā nosauktā Krievijas armijas dziesmu un deju ansambļa mākslinieki un žurnālisti.

Krievijas Federālais drošības dienests, Kremlis un citas atbildīgās institūcijas paziņojušas, ka nav atklātas pazīmes notikušā saistībai ar teroraktu.

Pēc pirmās “melnās kastes” ierakstu analīzes par ticamāko avārijas cēloni atzīta pilotēšanas kļūda, otrdien ziņoja avoti. Citas iespējamās versijas ir svešķermeņu iekļūšanas dzinējā, nekvalitatīva degviela vai tehnisks defekts.

Avarējusī lidmašīna būvēta pirms 34 gadiem, pēdējo reizi remontēta 2014.gadā, bet tehniskā apkope tai veikta šā gada septembrī.

Privātais ziņu izdevums “Life” ziņoja, ka pirmajā no atgūtajām “melnajām kastēm” fiksētas pēdējās sekundes pilotu kabīnē, kurā dzirdami kliedzieni “Aizspārņi, kuce!” un “Krītam, komandieri!”.

Kā pavēstīja avots aģentūrai “Interfax”, pēc sākotnējās informācijas lidmašīna cietusi avāriju “sagāšanās” dēļ, jo nav bijusi pietiekama spārnu celtspēja. Pēc viņa teiktā, “Tu-154” aizspārņi nostrādājuši nesaskaņoti, to neizbīdīšanās rezultātā tika zaudēta nepieciešamā celtspēja, un ātrums nav bijis pietiekams augstuma uzņemšanai.

Tikmēr Melnajā jūrā turpinās bojāgājušo cilvēku mirstīgo atlieku izcelšana no ūdens. Operācijā piedalās nirēji, tiek izmantoti helikopteri un bezpilota lidaparāti.

Aizsardzības ministrija Krievijas ziņu aģentūrām atklāja, ka līdz šim no jūras izcelti 15 līķi un 239 ķermeņa daļas.

LA.lv