×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
9. februāris, 2014
Drukāt

Atrastas, iespējams, senākās cilvēka pēdas Eiropā (3)

Foto: 123RFFoto: 123RF

Anglijas dubļos atrasti vairāk nekā 800 000 gadus seni cilvēka pēdu nospiedumi var izrādīties vissenākie cilvēku klātbūtnes liecinieki Eiropā, raksta portāls livescience.com.

Vētra 2013. gada maijā atklāja pēdu nospiedumus arheoloģiski bagātajā Hepišburgas piekrastē Norfolkā. Zinātnieki traucās izpētīt trauslo atradumu, pirms viļņi tos aizskaloja, – nospiedumi bija redzami tikai divas nedēļas. Uzņemtie attēli un 3D modeļi līdz ar nosēdumu atliekām atraduma vietā rada reālu versiju, ka aptuveni 12 cilvēku lielas grupas atstātās pēdas varētu būt vissenākās Eiropā, kā arī vienas no senākajām jebkad atrastajām.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. gandrīz miljons gadu vecas pēdas, un tagad viļņi tās aizskalos? Vai nu esmu patiešām stulba, bet es kaut ko pilnīgi noteikti nesaprotu.

  2. “800 000 gadus seni cilvēka pēdu nospiedumi var izrādīties vissenākie cilvēku klātbūtnes liecinieki Eiropā, raksta portāls livescience.com.” un “nospiedumi bija redzami tikai divas nedēļas.” – Kā tas iespējams?

    • Ir iespējams ka pēc vētras atsedz veselu kuģa vraku Atbildēt

      Droši vien tie tika atskaloti pēdējo plūdu un vētras ietekmē. Virsraksts gan ir dzeltens – cilvēku pirms 800 000 gadiem nebija – bija cilvēkveidīgie, cilvēku priekšteči, sencilvēki – jebkas, tikai ne cilvēks, kaut vai angļu presē raksta un lieto to pašu terminu ko mēs automātiski tulkojam kā cilvēks.

Draugiem Facebook Twitter Google+