×
Mobilā versija
+10.5°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
15. septembris, 2014
Drukāt

Atrastas leģendārā Ši Huandi vecmāmiņas kapenes

Si Huandi vecmammas kapenes

Zelta trauks, kas atrasts Ši Huandi vecmāmiņas kapenēs.

Ķīnā atrasts pirmā imperatora Ši Huandi vecmāmiņas apbedījums – otrs lielākais šajā valstī aiz paša imperatora Terakotas armijas, vēsta portāls archaeology.org.

Apbedījums atrasts Šanksi provincē, un tas noticis, paplašinot Siaņas universitātes Finanšu un ekonomikas fakultātes teritoriju.

Apbedījums ir milzīgs – 550 metru garš un 310 metru plats – otrs lielākais aiz paša Ši Huandi kapenēm.

Līdz šim arheologi atklājuši divas karietes un 12 zirgu skeletus – dižciltības simbolus. Tāpat atrasti arī smalki gravēti zelta trauki līdz ar nefrīta, zelta un sudraba gabaliem. Ieraksti uz traukiem ļāvuši noteikt kapeņu piederību.

Arheologi uzskata, ka pirmais Ķīnas imperators pasūtījis kapeņu celtniecību un tā pabeigta viņa dzīves laikā, taču vēl ne atklāj, vai atraduši arī pašu sarkofāgu.

Par Ši Huandi ģimeni zināms diezgan maz, taču viņam nav bijusi īpaši laimīga bērnība. Viņš kāpis tronī 13 gadu vecumā pēc tēva nāves, bet māte, kurai piedzima divi dēli no mīļākā Lao Ai, centās vecāko dēlu nogalināt, lai formāli celtu tronī vienu no mazajiem un varētu valdīt pati.

Ši Huandi pavēlēja nogalināt abus pusbrāļus, apvērsuma mēģinājumā gāja bojā arī Lao Ai, bet māti Ši Huandi ieslodzīja. Ticams, ka ar vecomāti imperatoram bijušas labākas attiecības…

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+