×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
10. maijs, 2012
Drukāt

Atrastas pazudušās Krievijas lidmašīnas “Suhoi Superjet 100” atlūzas

suhoi

Indonēzijas glābēji atraduši iepriekšējā dienā kalnainā apvidū demonstrācijas lidojuma laikā pazudušās Krievijas lidmašīnas “Suhoi Superjet 100” atlūzas.

Lidmašīna bija devusies īsā demonstrācijas lidojumā. To vadīja krievu ekipāža. Lidmašīnā atradās Indonēzijas aviosabiedrību pārstāvji, kā arī citu valstu pilsoņi – pavisam 48 cilvēki.

Glābšanas darbus sarežģīja apstākļi, ka lidmašīna pazuda kalnainā apvidū aptuveni 80 kilometrus uz dienvidaustrumiem no Džakartas, lija lietus un bija mākoņains. Ceturtdienas rītā tika atsākta meklēšana ar vairākiem helikopteriem. “”Suhoi” tikko tika atrasts,” paziņoja Džakartas meklēšanas un glābšanas aģentūras vadītājs Ketuts Parva. “No helikoptera pamanītas atlūzas, apstiprināts, ka tās ir no “Suhoi””. Nacionālā meklēšanas un glābšanas dienesta vadītājs Darjatmo sacīja, ka helikoptera pilots uz zemes pamanījis atlūzas, tostarp “Suhoi” logotipu. “Mēs pamanījām atlūzas vietā, kur pazuda kontakti ar lidmašīnu,” sacīja Darjatmo.

Atlūzas atrastas teju vertikālā kalna nogāzē aptuveni 2200 metru augstumā. Īsi pirms pazušanas no radaru ekrāniem “Suhoi” apkalpe lūdza atļauju samazināt augstumu līdz 2000 metriem. Lidmašīnā atradās astoņi krievi – četri apkalpes locekļi un četri “Suhoi” pārstāvji, kā arī viens amerikānis un viens francūzis, bet pārējie bija indonēzieši – aviācijas un aviokompāniju pārstāvji. “Superjet” lidmašīnas tiek uzskatītas par Krievijas iespēju konkurēt starptautiskajā civilās aviācijas industrijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+