Mobilā versija
+0.4°C
Krišs, Ksenija, Eglons
Otrdiena, 24. janvāris, 2017
20. jūnijs, 2014
Drukāt

Atrasti 20 iepriekš nezināmi Pablo Nerudas dzejoļi

Foto: AFPFoto: AFP

Starp kastēs sakrautu manuskriptu lapām atrasti 20 agrāk nezināmi Nobela prēmijas laureāta, Čīles dzejnieka Pablo Nerudas dzejoļi, ziņo aģentūra Reuters.

Dzejoļus atrada Pablo Nerudas fonds, kas sācis stingru dzejnieka manuskriptu kataloģizāciju, eksperti dzejoļus atzinuši par Nerudas oriģināliem, un tos plānots šogad publicēt atsevišķā krājumā. Seši ir mīlestības dzejoļi, pārējiem ir dažādas tēmas. Tie rakstīti laikā no 1959. gada līdz dzejnieka nāvei, taču precīzi noteikt katra dzejoļa tapšanas laiku neesot iespējams.

Neruda, viens no Latīņamerikas ietekmīgākajiem un apbrīnotākajiem dzejniekiem, nomira 1973. agda septembrī. Viņu pazina gan kaismīgās mīlas dzejas, gan tikpat kaismīgo komunistisko uzskatu dēļ. Pazīstamākais dzejnieka darbs ir krājums “20 mīlas dzejoļi un izmisuma dziesma”, kas publicēts 1924. gadā.

Pievienot komentāru

Diskusiju mutuļos dzims jaunas dejasSakarsušajā gaisotnē ap Latvijas valsts simtgades Dziesmu un deju svētku Deju lieluzveduma repertuāru un dejotāju ietērpu būtiski ir emociju un pretrunīgās argumentācijas jūrā nepazaudēt deju kuģa stūri – skaidru skatu uz nozares šodienu un perspektīvu.
Draugiem Facebook Twitter Google+