Mobilā versija
+8.1°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Trešdiena, 26. aprīlis, 2017
20. jūnijs, 2014
Drukāt

Atrasti 20 iepriekš nezināmi Pablo Nerudas dzejoļi

Foto: AFPFoto: AFP

Starp kastēs sakrautu manuskriptu lapām atrasti 20 agrāk nezināmi Nobela prēmijas laureāta, Čīles dzejnieka Pablo Nerudas dzejoļi, ziņo aģentūra Reuters.

Dzejoļus atrada Pablo Nerudas fonds, kas sācis stingru dzejnieka manuskriptu kataloģizāciju, eksperti dzejoļus atzinuši par Nerudas oriģināliem, un tos plānots šogad publicēt atsevišķā krājumā. Seši ir mīlestības dzejoļi, pārējiem ir dažādas tēmas. Tie rakstīti laikā no 1959. gada līdz dzejnieka nāvei, taču precīzi noteikt katra dzejoļa tapšanas laiku neesot iespējams.

Neruda, viens no Latīņamerikas ietekmīgākajiem un apbrīnotākajiem dzejniekiem, nomira 1973. agda septembrī. Viņu pazina gan kaismīgās mīlas dzejas, gan tikpat kaismīgo komunistisko uzskatu dēļ. Pazīstamākais dzejnieka darbs ir krājums “20 mīlas dzejoļi un izmisuma dziesma”, kas publicēts 1924. gadā.

Pievienot komentāru

Ko un kā liksim Latvijas skolas somā?Vērienīgākajam valsts simtgades projektam jākļūst par ceļa rādītāju pašvaldībām un skolām, ka ieguldīt skolēnu kultūrizglītībā ir nepieciešams
Draugiem Facebook Twitter Google+