×
Mobilā versija
+13.4°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
13. aprīlis, 2016
Drukāt

Atrasti Leonardo da Vinči pēcnācēji (4)

Foto: Wikimedia CommonsFoto: Wikimedia Commons

Šis Leonardo da Vinči portrets glabājas Turīnas Nacionālajā bibliotēkā.

Itāliešu zinātnieki atklājuši, ka Itālijas renesanses ģēnija Leonardo da Vinči dzimta turpinās, raksta “Discovery News”.

Līdz šim tika uzskatīts, ka Francijā, Ambuāzā 1519. gadā mirušā gleznotāja, matemātiķa, inženiere, filozofa un dabaspētnieka dzimta beigusies līdz ar viņu. Turklāt Leonardo mirstīgās atliekas 16. gadsimta reliģijas karos gājušas zudumā, tādēļ šķita: nav nekādu cerību atrast dzimtas turpinājumu, pat ja tāds būtu.

Taču vēsturniece Aņjēze Sabato un mākslas vēsturnieks Alesandro Vecozi, Vinči pilsētas Museo Ideale direktors, pārliecināti par pretējo. Viņu veiktie pētījumi arhīvos, kā arī apbedījumos ne tikai Itālijā, bet arī Francijā un Spānijā, ļāvuši rekonstruēt Vinči dzimtas vēsturi.

Vecozi un Sabato identificējuši tiešus Leonardo tēva, Florences notāra Pjetro da Vinči pēctečus, un Vecozi pieļauj, ka varētu izdoties 15 paaudzes vēlāk identificēt arī paša da Vinči DNS.

Savu atklājumu pētnieki prezentēs konferencē ceturtdien, tieši vienu dienu pirms gleznotāja 564. dzimšanas dienas, un preses konferencē piedalīsies arī daži no Leonardo pēctečiem.

“Sarakstā ir daži pārsteidzoši vārdi,” pauda Vecozi.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Tie varētu būt da Viņči radi ,piemēram,pa tēva līniju u.c. ,bet ne pēcnācēji.
    Tādi “pēcnācēji” tagad jau pat Jēzum bijuši 🙂

  2. nav nekaadu pieraadiijumu ka vinjsh bija pederasts…vinju meegjinaaja tajaa vainot,jo ziimeela kailas natuuras.Bet tiesaa netika pieraadiits vinja seksualais sakars ar modeljiem.

  3. garīgās substances vairs nevairojas

  4. Tad jau tā Vinči uzspiestā peederasti nebūs patiesība?

Draugiem Facebook Twitter Google+